04 Aralık 2018 21:02

EMEP’ten 3. Havalimanı işçileriyle dayanışma kampanyası

Tutuklanan 3. Havalimanı işçileri ile 5 sendika yöneticisi yarın hakim karşısına çıkacak. EMEP, işçilerin serbest bırakılmasını talep etti.

Görsel, 3. Havalimanı işçilerinin paylaştığı fotoğraf ile EMEP tarafından hazırlanmıştır

Paylaş

Kötü çalışma koşullarına ve tahta kurularına karşı yaptıkları eylemler nedeniyle 2 aydır tutuklu bulunan 26 işçi ile 5 sendika yöneticisi yarın hakim karşısına çıkacak. Emek Partisi (EMEP), Twitter üzerinden #ÜçüncüHavalimanıİşçileriSerbestBırakılsın haghtag’i ile dayanışma kampanyası başlattı.

#ÜçüncüHavalimanıİşçileriSerbestBırakılsın kampanyasının ilk tweetini EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan attı. Gürkan mesajında, "3. Havalimanı işçilerinin insanca yaşama ve çalışma koşullarının sağlanması için vermiş oldukları mücadele, yaptıkları iş bırakma eylemi haklı ve meşrudur, yargılanamaz. Asıl suç işleyen işverenler yargılanmalıdır

Kötü çalışma koşullarına ve tahta kurularına karşı yaptıkları eylemler nedeniyle 2 aydır tutuklu bulunan 26 işçi ile 5 sendika yöneticisi yarın saat 9:30’da Gaziosmanpaşa Adliyesi 14. Asliye Ceza Mahkemesi’de hakim karşısına çıkacak. EMEP, Twitter’da #ÜçüncüHavalimanıİşçileriSerbestBırakılsın haghtag’i ile destek kampanyası başlatarak tutuklu havalimanı işçilerinin serbest bırakılmasını talep etti. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

CHP'li Böke: İktidar krizin üzerini örtmeye çalışıyor

SONRAKİ HABER

Ceren Özdemir’in adı müzik ve sanat atölyesinde yaşayacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa