‘Barış Selçuk’ gazetecilik ödülleri verildi

‘Barış Selçuk’ gazetecilik ödülleri verildi

İzmir Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 13.’sünü düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri törenle sahiplerini buldu.Ödüller, 1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik et

Ödüller, 1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.  İzmir Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 13.’sünü düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri, Barış Selçuk’un doğum günü olan 21 Eylülde İzmir Sanat’ta sahiplerini buldu. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Baro Başkanı Sema Pektaş, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, Barış Selçuk’un ailesi, jüri üyeleri ve çok sayıda gazeteci katıldı. Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri’ni her geçen gün daha büyük bir katılımla vermeye devam ettiklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ödül kazanan gazetecileri kutladı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay ise Barış Selçuk’la birlikte parlamento muhabirliği yaptığını belirterek, medya sektöründe çürümenin,vefasızlığın doruğe çıktığı bir süreçte Barış’ı, Barışları anmanın, onları ölümsüzleştirmenin çok büyük bir değer olduğunu vurguladı.

DÖRT KATEGORİDE ÖDÜL VERİLDİ

Konuşmaların ardından “Ulusal Haber”, “İzmir Kent TV Haberi”, “Haber Fotoğrafı”, “İzmir Kent Haberi” olmak üzere 4 ayrı kategoride ödül alan gazetecilere ödülleri verildi. “İzmir Kent Haberi” dalında Erdal Çarboğa, “İzmir Kent TV Haberi Dalı”nda birincilik ödülünü Sefer Ayçe ve Tayfun Er, “Haber Fotoğrafı” dalında birincilik ödülünü Utku Bolulu, “Ulusal Haber Dalı”nda birincilik ödülünü Fatih Yapar aldı.
Bütün dallar için aynı kazada yaşamını yitiren Gazeteci Hande Mumcu anısına da “Özendirme Ödülü” verildi. (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net