04 Aralık 2018 10:56
Son Güncellenme Tarihi: 04 Aralık 2018 12:30

Bahçeli: Çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı zorlamayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Yarım akıllı çürük akiller, Türkçe konuşuyorum, kulak verin; çözüm süreci gömüleli çok olmuştur.

Fotoğraf: Mustafa Çiftçi/AA

Paylaş

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.AKP ile yerel seçimlerdeki ittifak üzerine "Şu anki çalışma 30 büyükşehirin, büyükşehir belediye başkanı ve onun altyapısını oluşturan belediyeler üzerinde yoğunlaşmaktadır" açıklamasını yaptı. Bahçeli ayrıca, akil İnsanlar heyetinden bazı isimlerin Oslo toplantısıyla ilgili olarak da sert sözler söyledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşmesinin olup olmayacağı sorusu üzerine Bahçeli, AKP ve MHP'den iki saygıdeğer yöneticinin bir araya gelerek çalışmalarını devam ettirdiğini; önemli adımlar atıldığını söyledi.

'GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ'

"Çalışmalar olumludur, verimlidir" ifadesini kullanan Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın Türkiye'ye dönüşüyle birlikte, arzularlarsa kendi incelemelerini yaptıktan sonra, MHP ile görüşme isteği olursa görüşmeye hazır olduğumuzu geçmişte de ifade etmiştim, şimdi de ifade ediyorum." dedi.

30 BÜYÜKŞEHİR

Büyükşehirlerde AKP ile ortak bir çalışma yürütüldüğüne ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Şu anki çalışma 30 büyükşehirin, büyükşehir belediye başkanı ve onun altyapısını oluşturan belediyeler üzerinde yoğunlaşmaktadır. Her şey dikkate alınmaktadır. 2014, 2018 verileri göz önünde bulundurulmakta, partizanca değil akıllıca bir yol izlenmektedir. Zannediyorum hayırlı bir sonuç elde edilecektir” değerlendirmesini yaptı.

'MECLİS BAŞKANI HENÜZ VAR'

"MHP'nin görüşmelerde TBMM Başkanlığını istediği" yönündeki iddialar hatırlatılarak "Böyle bir pazarlık söz konusu mu?" sorusuna Bahçeli, "Tekraren söylüyorum, MHP'de pazarlık söz konusu olmaz. Partimizin karşısında bir pazar vardır, her türlü sebze orada bulunmaktadır. İsteyen alıp, isteyen satar ama bizim partimizde olmaz." cevabını verdi.

Bir gazetecinin, "MHP'nin böyle bir talebi olmadı mı?" sorusu üzerine Bahçeli, "Meclis Başkanı henüz var." dedi.

KADINA YÖNELİK ŞİDDET

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında ise özetle şunları söyledi:  

* MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun Oyuncu Ahmet Kural tarafından şiddete uğramasına adını anmadan tepki gösterdi. Yalnızca ünlü isimlerin uğradığı şiddet olaylarının medyada yer bulmasını, diğerlerinin ise yeteri kadar yer bulmamasına tepki gösteren Bahçeli, "Şiddet seli bitmeden akan kan durmadan kadınlarımızın seçme ve seçilme hakkını konuşuyor olmamız bir avunmadır. Kadın cinayetlerinin azap verici ölçüde yükselmesi, utanç duyulması gereken bir ilkelliktir. Şiddeti önlemek için gerekli tedbirleri almaktan imtina etmek, bu suçlara ortak olmaktır. Kadınlık onuru insanlık onurudur" dedi. 

* Bahçeli, engelli vatandaşlara bağlanan aylıkların yükseltilmesi için kanun teklifi verdikelrini ve yasalaşması için bütün güçleriyle çalışacaklarını belirtti.

* "Türkiye, G-20 Zirvesi'ne haklı duruşuyla damgasını vurmuştur. G20 zirvesine katılanların bazılarının teröre verdiği destek nasıl izah edilecektir? Türkiye ile ABD müttefiktir, bunun da ahlaki zorunlulukları vardır. Ancak ABD müttefiklik hususlarına uzaktır. Terörle yanak yanağıdır. ABD kimi kimden korumakta, neyi gözlemlemek için hazırlık yapmaktadır? Saklayacak gizleyecek bir şey yoktur. Gözlem noktalarının amacı terör ajanlığı, terörist seviciliğidir."

FRANSA'DAKİ SARI YELEKLİLER HAREKETİ

* "Fransa'da sokağa çıkan sarı yelekliler her yeri yıkmaktadır. Gezi olayları esnasında polisin meşru müdahalesinden rahatsız olan Fransa Türkiye’ye ne söylemişse yemiş yutmuştur. Temennimiz olayların yatışmasıdır." 

* (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na) Almanya’dan yardım dilenmek manda özlemi değil midir?.. Ya nereye savrulduğunu bilmiyor ya da tutsak alındığından sesi çıkmıyor… Aklına geleni işleme, her ağacı taşlama Allah muhafaza kamyon farı görmüş tavşana dönersin. Seni ve zihniyetini HDP de kurtaramaz, çürük İP de tutamaz.

‘AKILLI OLUN, ÇÖZÜM ÇIĞLIĞI ATMAYIN’ 

“(Akil İnsanlar heyetinden bazı isimlerin Oslo toplantısı) Yeni bir çözüm süreci için kendini akil sanan zeka özürlüler, bu kış kıyamette niye Oslo’ya giderler? Kandil’e gitseler kendilerini yormazlardı. Yine bildik isimler sahnededir. Yarım akıllı çürük akiller, Türkçe konuşuyorum, kulak verin; çözüm süreci gömüleli çok olmuştur, şansınızı fazla zorlamayın. İsterseniz PKK’ya katılın ama Türk milletinin sabrınız zorlamayın. Milletin şamarını yerseniz Oslo’yu da İmralı’ya görür kendinizi dağda bulursunuz. Akıllı olun, çözüm çığlığı atmayın, MHP’nin gözü üzerinizdedir. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul merkezli 'FETÖ' operasyonu: 96 kişiye yakalama kararı

SONRAKİ HABER

Suudi Arabistan'da tiyatro sanatçılarına sahnede saldırı: 3 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa