04 Aralık 2018 14:50

Edirne'de donarak ölen 3 mültecinin cesedi bulundu

Edirne’nin üç ayrı sınır köyünde, donarak ölen 3 kişinin cesedi bulundu. Ölenlerin mülteci olduğu belirtildi.

Edirne'de donarak ölen 3 mültecinin cesedi bulundu

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Edirne'deki üç ayrı sınır köyünde, mülteci oldukları tahmin edilen 3 kişinin cesedi bulundu. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Serem köyünde, bir kişinin hareketsiz yattığını gören çoban, jandarmaya haber verdi.

Olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde söz konusu kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Afgan uyruklu olduğu ve donarak yaşamını yitirdiği tahmin edilen mültecinin cesedi, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

İKİ CESET DAHA BULUNDU

Akçadam köyü sulama göleti ile Adasarhanlı köyünde 1. derece askeri yasak bölgede de askerlerin devriyeleri sırasında, mülteci oldukları tahmin edilen 2 kişinin cesedi bulundu.

İlk incelemede, birkaç gün önce donarak öldükleri belirlenen 2 mültecinin cesedi, İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

‘YUNAN ASKERLERİ BİZİ BOTLA TÜRKİYE'YE GÖNDERDİ’

Jandarma ekipleri tarafından sınırda yakalanan Afganistanlı Jamalvddin Malangi de (29) gazetecilere yaşadıklarını anlattı.

Yunanistan'a Meriç Nehri'ni aşarak geçtiklerini ve ormanda 3 gün saklandıklarını söyleyen Malangi, “Ormanlık alana yakın olan köye doğru ilerledik. Yunan köylülerinin kapılarını çalıp yardım istedik, o sırada birileri polisi aramış olmalı ki Yunan polisleri gelip bizi yakaladı. Önce bizi polis merkezine götürdüler. Sonra bir araçla nehrin yanına getirildik. Orada iki tane bot vardı. Sistematik bir şekilde gidiş-dönüş yapılıyordu. Onlara bindirilerek geri itildik” dedi. Malangi, cesedi bulunan 3 kişiden birini tanıdığını söyledi. (AA)

ÖNCEKİ HABER

Prof. Dr. Emiroğlu: Adet hastalıktır, 15 yaşındaki kızlar evlenebilir

SONRAKİ HABER

Çorlu tren kazası ailelerinin 'Adalet nöbeti' yedinci gününde

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa