04 Aralık 2018 09:39

Prof. Dr. Emiroğlu: Adet hastalıktır, 15 yaşındaki kızlar evlenebilir

DEÜ Mantık Anabilim Dalı Başkanı İbrahim Emiroğlu: Adet olmak bir hastalıktır ve mutlaka tedavi olmaları gerekir. 15 yaşındaki kızlar evlenebilir.

Fotoğraf: Dokuz Eylül Üniversitesi

Paylaş

İzmir'de Güzelbahçe Müftülüğü tarafından "Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Haftasında" öğrencilerin katılımıyla düzenlenen “Peygamberimiz ve Gençlik” adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu, skandal ifadeler kullandı. Eğitim-İş Sendikası, yaşananlara ilişkin İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve 9 Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet gazetesinin aktardığına göre ilçedeki ortaokullardan 7. ve 8. sınıflardan 30’ar, liselerden ise 40’ar öğrencinin, ikişer öğretmen eşliğinde katılımının istendiği belirtilen suç duyurusu dilekçesinde, konferansla ilgili şu bilgiler verildi:

“Etkinlikte konuşmacı Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu (DEÜ İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü/Mantık Anabilim Dalı Başkanı) tarafından yapılan anlatımlar, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Temel Hak ve Özgürlükler kapsamında oldukça sıkıntılı olup din, felsefe ve cinsiyet üzerinden büyük ayrımcılık ve nefret söylemleri içermektedir.

Prof. Emiroğlu tarafından;

- ‘Kızlar âdet olur, âdet olmak bir hastalıktır ve mutlaka tedavi olmaları gerekir. 15 yaşındaki kızlar evlenebilir. Kızlar tesettüre girsinler, edepli olsunlar’

- ‘LGBTİ masum gibi gösteriliyor, tedavi olmaları lazım.’

- ‘Laiklik en büyük tehlikedir’

gibi ifadeler kullanılmıştır."

AİLELER TEPKİLİ

Çocuklarının bu etkinliğe zorla götürüldüğünü öğrenen velilere, şikayet için gittikleri okul yöneticilerinden “Bizim ilgimiz yok, toplantıyı müftülük düzenledi” bilgisi verildiği öğrenildi.

Etkinliği izleyen bir öğrencinin konferansta aldığı notlar da şöyle:

“Kızını dövmeyen dizini döver. Devrimciler hayvani bir hırsla hareket ederler, sadece bir hevestir. Komünizm büyük bir tehlikedir. Gençlerin dinden uzaklaşmasının temel nedeni laikliktir. Ergenlik yaşı düştü. Aileler 14 yaşındaki kızlarına mini etek giydirip dışarı çıkmasına izin veriyor. Bu olaylar yaşanırken yanımızda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenimiz ve müdür yardımcımız da vardı.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Enflasyon düşüyorsa zamlar geri alınsın’

SONRAKİ HABER

12 Baro başkanı çağrısını yineledi: Genel Kuruldan kaçmayın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa