22 Eylül 2012 08:40

Dikili’de doktora şiddet kınandı

Dikili Devlet Hastanesinde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Uğur Neşet Demir’in hasta tarafından saldırıya uğrayarak bıçaklanması Dikili Devlet Hastanesi SES İşyeri Temsilciliği ve hastane çalışanları tarafından protesto edildi.Dr. Uğur Neşet Demir, cuma günü poliklinikten acil servisteki hastaya bakmak üzere giderken hastane ko

Dikili’de doktora şiddet kınandı

Paylaş

Dr. Uğur Neşet Demir, cuma günü poliklinikten acil servisteki hastaya bakmak üzere giderken hastane koridorunda saldırıya uğramış sağ bacağından bıçaklanmıştı. Hayati tehlikesi bulunmayan Demir’e yönelik saldırı ile ilgili SES İzmir Şubesi basın açıklaması yaptı.

SES Yönetim Kurulu Üyesi Rukiye Çakır yaptığı açıklamada, hastanın müşteri, hekimin tüccara dönüştüğü bu karanlık sağlık sistemine daha fazla kurban vermemek için;  hastasıyla, hekimiyle, hemşiresiyle, laborantıyla, sekreteriyle, firma çalışanıyla ve tüm sağlık personeliyle, nitelikli sağlık hizmeti sunmak için iş güvencesi, can güvencesi, gelir güvencesi ve gelecek güvencesi istediklerini vurguladı.

TTB MK Üyesi Fatih Sürenkök de yaptığı açıklamada hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artık sıradanlaştığını ifade ederek, eskiden olduğu gibi hasta, sağlık çalışanı ve hekim ilişkisinin tekrar hayata geçirilerek hastaların hemşire ve ebe teyzeleri ile hekim amcaları olmak istediklerini belirtti. Sürenkök saldırıyı kınadı.

Hastane Bahçesinde yapılan basın açıklamasına Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven ve siyasi parti temsilcileri ile hekim ve sağlık çalışanları katıldı. Basın açıklamasından sonra Şube Yöneticileri Başhekim, Dikili Savcısı ve emniyet amiri ile olay hakkında görüştü. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kılıç: Balyoz davasını Yargıtay onarsa bize gelebilir

SONRAKİ HABER

Metris Cezaevinde yangın: Çok sayıda itfaiye ve polis sevk edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa