Alkol ve akaryakıta

Alkol ve akaryakıta 'vergi' zammı

Maliye Bakanlığı, bir süredir üzerinde çalıştığı tedbir paketi kapsamında akaryakıt, alkollü içecek ve tapu harçlarında vergi zammı yaptı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye ekonomisinin iyi yönde olduğu söylemleri devam ederken hükümet tarafından bir yandan da farklı kalemlerde zamlar yapılmaya deva


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye ekonomisinin iyi yönde olduğu söylemleri devam ederken hükümet tarafından bir yandan da farklı kalemlerde zamlar yapılmaya devam ediliyor. Maliye Bakanlığı'nın bir süredir üzerinde çalıştığı tedbir paketi kapsamında yapılan zamlar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, akaryakıt, alkollü içecek ve tapu harçlarında vergi zammı yapıldı. Akaryakıtta 95 oktandan düşük, kurşunsuz 95 oktan ve kurşunsuz 98 oktan litre başına 30 kuruş, motorin ve LPG için ise yine litre başına 30 kuruş oranında zam yapıldı. Alkollü içeceklerde değişen oranlarda zam yapılırken, birada 9 kuruş tutarında yapılan vergi zammı, rakıda 11 TL'yi, votka ve cinde 12 TL'yi, likörde ise 30 TL'yi buldu. Yine Resmi Gazete'de açıklanan vergi zammına göre bundan önce binde 16,5 oranında alınan tapu harçları, binde 20'ye çıkarıldı. (ANKARA)

www.evrensel.net