30 Kasım 2018 21:50

'Tacizci ile aynı polis aracına bindirildim'

İzmir'deki bir AVM'de kendisini taciz eden şahıstan şikayetçi olan genç kadın, itiraz etmesine rağmen tacizci ile aynı polis aracına bindirildi.

Fotoğraflar: DHA

Paylaş

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki bir alışveriş merkezinde bulunan sinemada film gösterim saatini beklerken bir erkeğin tacizine uğrayan kadın, durumu AVM'deki görevlilere bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, tacizci ile genç kadını aynı polis aracına bindirdi. Genç kadın, tüm itirazlarına rağmen aynı araca bindirildiği şahsın sözlü taciz ve hakaretine maruz kaldı. Karakolda şahıstan şikayetçi olduğunu aktaran genç kadın, avukatı aracılığıyla koruma kararı alınması için savcılığa başvuracağını da söyledi.

Demirören Haber Ajansı'ndan Umut Karakoyun'un haberine göre Karşıyaka'da bulunan bir AVM’de sinemaya giden N.E., burada filmin gösterim saatini beklerken, karşısına A.T. isimli bir erkek oturdu. Bu sırada telefonu ile ilgilendiğini söyleyen genç kadın, A.T.'nin kendisine bakarak, iki elinin bacaklarının arasında olduğu halde bir takım garip hareketler yaptığını aktardı. Bu durumu cep telefonu kamerasıyla kayda alan N.E., daha sonra AVM görevlilerine durumu anlattı. Bunun üzerine polise haber verildi.  Polis merkezine götürülen A.T. suçlamaları reddetti ve koltuk rahat olduğu için bu şekilde oturduğunu, N.E.'nin yanlış anladığını savundu. Karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi olan  N.E. ile A.T. ifadelerinin alınmasının ardından polis merkezinden ayrıldı.

‘TACİZE UĞRAYAN BİR KADINA BU YAPILMAZ’

A.T.'nin koltukta oturduğu sırada kendisini taciz ettiği anları görüntüleyen ve bu görüntüleri sosyal medyadan paylaşan N.E., yaşadıklarını şöyle anlattı:

"AVM’de sinemaya gidecektim, salonda bekliyordum ve bu sırada telefonumla uğraşıyordum. Sonra karşımda oturan adamın garip garip şeyler yaptığını fark ettim. Arkadaşıma durumu anlattım, bana video çekmemi söyledi. Ben de 15 saniyelik bir video çektim. Daha sonra AVM’nin görevlisi olduğunu düşündüğüm kişilere durumu bildirdim ve gelip o kişiye ‘Biletiniz var mı’ diye sordular, şüpheliyi göndermeye çalıştılar. Adamı dışarı çıkardılar, ben de duruma itiraz ettim. Bunu yapamayacaklarını, elimde kanıt olduğunu ve şikayet edeceğimi söyledim. Sonra bana ‘AVM’de görevli sivil polis olduğunu ve onu çağıracaklarını söylediler. Polis geldi, ben sivil memura şüpheliyi karakola götürmelerini, kendisinden şikayetçi olduğumu söyledim."

Daha sonra resmi polis aracının geldiğini ve bu araca bindiğini söyleyen N.E. bir süre sonra şikayet ettiği kişinin de aynı aracın kafesli kısmına bindirildiğini anlattı. N.E., "Tacize uğrayan bir kadına bu yapılmaz. Şüpheli ile beni aynı araca bindirmelerinin yasal olup olmadığını sordum. A.T. araçta sürekli konuşuyordu, ‘Sus’ dedim ama susmadı. Ben de telefonumu açarak kayda almaya başladım, kayıt devam ederken susuyordu, telefonu kapattığımda ise konuşmaya başlıyordu" dedi.

‘ETEK GİYERSEN BÖYLE OLUR’

Araçta bulundukları sırada A.T.'nin kendisine ‘Etek giyersen böyle olur’ dediğini aktaran N.E., "Bu sözlerin ardından ben polis aracından inmek istedim ve taksiyle karakola geleceğimi söyledim. Sonra aracı durdurdular, yaşlı olan bir polis arabanın kapısını açtı. Bana ‘Hadi in araçtan’ dedi. Ben de titrediğim için inemediğimi ve sinirimin bozulduğunu söyledim. O zaman memur da bana ‘Siz de bizim sinirimizi bozdunuz’ dedi. Ben araçtan indim ve o halde karakola gittim. Karakolda ifadem alındıktan sonra, şüphelinin ağabeylerinin kapının önünde olduklarını öğrendim. Polis ekipleri beni vapur iskelesine bıraktılar, burada ‘Gideceğiniz yere kadar bırakalım’ dediler. Ama ben istemedim" diye konuştu.

İzmir Barosu’na başvuran ve kendisine bir avukat tahsis edilmesini isteyen N.E., bu olayın kendisini tedirgin ettiğini ve korkuttuğunu, koruma kararı verilmesi için savcılığa başvuracağını belirtti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

MHP'li Aycan, Subaşı'nın alacağı nafakanın tartışılmasından rahatsız

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa