30 Kasım 2018 18:32

Flormar işçilerine destek sürüyor: Yaşasın kadın dayanışması

Gebze Ekmek ve Gül okurları Antalya ve Denizli Ekmek ve Gül okurlarının gönderdiği destek kargolarını Flormar işçilerine ulaştırdı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Gebze’de direnişte olan Flormar işçilerine bir destek de Antalya ve Denizli Ekmek ve Gül okurlarından geldi. Gebze Ekmek ve Gül okurları Antalya ve Denizli’den gönderilen kargoları Flormar işçisi kadınlara ulaştırdı.

Sendika hakkı için direnen Petrol-İş üyesi Flormar işçileri, 201. gününde yoğun yağmur ve soğuk havaya rağmen kurdukları naylon çadırların altında direnişlerini sürdürüyor. Dün Antalya ve Denizli’deki Ekmek ve Gül okurlarından gönderilen kargolar işçilerin eline ulaştı.

Kargoları açan Flormar işçisi kadınlar gelen mektuplar ve kartlar için teşekkürlerini iletti. İşçi kadınlar daha sonra da çadırdan fabrika kapısının önüne gelerek Antalya’dan gelen bohça ile fotoğraf çektirdi.

Öte yandan Flormar işçilerine baskılar da devam ediyor. Dün emniyet yetkililerinin, sendika yetkilisini çağırarak, “Naylon yasak, soba yanmayacak, yanarsa itfaiyeyi, çevik kuvveti çağırırız” dediği belirtildi. (Gebze/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Basın İlan Kurumu’nun ilan tarifesindeki artış teklifi yeterli değil'

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa