30 Kasım 2018 10:37

Kar yağışı etkisini sürdürüyor

Yurt genelinde etkili olan sağanak, yerini kara bıraktı. Bolu ve Çanakkale kent merkezleri beyaza büründü. Bolu'da TEM otoyolunda ulaşım yavaşladı.

Fotoğraf: Murat Küçük/Bolu-DHA

Paylaş

Yurt genelinde etkili olan sağanak, yerini kara bıraktı. Bolu ve Çanakkale kent merkezleri karla kaplandı. Çanakkale'de sabah evlerinden çıktıklarında beyazlar içindeki şehri gören vatandaşlar, kar yağışını sevinçle karşıladı. Bolu'da ise TEM otoyolunda ulaşım yavaşladı.

Gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Bolu kent merkezi karla kaplandı. Kent merkezinde kar yağışı 5 santimetre olarak ölçüldü. Kar yağışı D-100 yolu ve TEM yolunun Bolu Dağı geçişinde de etkili oldu. Aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle Bolu Dağı'nda kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. TEM'in Ankara yönünün Bolu Dağı Tüneli'ni de kapsayan Kaynaşlı ve Abant gişeleri arasındaki bölümünde süren yol çalışması nedeniyle sürücüler D-100 yoluna yönlendirildi. Karayolları ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı. Ekipler, özellikle yoğunluğun yaşandığı D-100 yolunun Ankara istikametinde çalışmalara ağırlık verdi. Polis ekipleri de sürücülerin, kış lastikleri olmadan yola çıkmamaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerektiği uyarısında bulundu. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sendika yazısından kınama aldı, mahkeme ‘ceza anayasaya aykırı’ dedi

SONRAKİ HABER

EMO Bilim - Akademi - Mühendislik buluşması gerçekleşiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa