29 Kasım 2018 15:45

Kaybolan çocuk, 8.5 saat sonra bulundu

Hatay'da tarım işçisi bir ailenin kaybolan 3 yaşındaki kızı Kısmet Sengurt, 8,5 saat sonra bulunarak ailesine teslim edildi.

Kaybolan çocuk, 8.5 saat sonra bulundu

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Hatay'ın Erzin İlçesinde, tarım işçisi ailenin kaybolan 3 yaşındaki kızı Kısmet Sengurt, AFAD ve polis ekiplerince 8,5 saat sonra bulunarak ailesine teslim edildi.

Fotoğraf: DHA

Hürriyet Mahallesi'nde portakal bahçesinde işçi olarak çalışan Sengurt ailesi, dün saat 08.00 sıralarında kızları Kısmet'in yanlarında olmadığını fark etti. Çevrede bir süre arama çalışması yapan ancak sonuç alamayan aile, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polise destek için, jandarma ile Hatay, Adana ve Osmaniye'den AFAD ekipleri de sevk edildi. Narenciye bahçesinde Kısmet'i bulmak için bir dedektör köpek eşliğinde çalışma başlatan ekipler, çocuğu, saat 16.30 sularında kaybolduğu yere 2 kilometre uzaklıkta buldu. Küçük kızın bulunma anı ve polislerin sevinci ise cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sağlık ekiplerince kontrol amaçlı hastaneye götürülen ve herhangi bir olumsuz durum teslim edilemeyen Kısmet Sengurt, daha sonra ailesine teslim edildi. (Hatay/DHA)

 

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Aladağ yurt yangını faciasının 2'nci yıl dönümü

SONRAKİ HABER

Düşük işsizlik hayali bile seçim sonrasına ertelendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa