28 Kasım 2018 16:18

Trabzon'a sürgün edilen hakim Aydın Belediye Başkan Aday Adayı oldu

HSYK kararnamesiyle Trabzon'a sürgün edilen Hakim Murat Aydın Karşıyaka Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Fotoğraf: Emine Uyar/EVRENSEL

Paylaş

HSYK’nin kararnamesi kapsamında Trabzon’a sürgün edilen Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) eski Başkan Yardımcısı ve Karşıyaka Hakimi Murat Aydın, CHP’den Karşıyaka Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girmek amacıyla aday adaylığı başvurusu yapacağını açıkladı.

CHP Karşıyaka İlçe Başkanlığına giderek Karşıyaka Belediye Başkanlığı için aday adayı başvurusu yapan Murat Aydın yazılı açıklama yaptı. KHK ile kapatılan YARSAV’ın eski Başkan Yardımcısı olan ve sonrasında Trabzon’a sürgün edilen Aydın, “2016 yılının Haziran ayında isteğim dışında Karşıyaka Hakimliğinden Trabzon’a gönderildiğimde, bazıları artık görevi bırakma vaktimin geldiğini, hakimlik mesleğini icra ederken yapmam gerekenleri yapamayacağımı, fikirlerimi açıklamak ideallerimi gerçekleştirmek için siyasetin içinde olmam gerektiğini söylediler. Onlara yargı içinde kalarak daha yararlı olacağımı, meslekte yapmam gereken şeyler olduğunu söylemiş ve Trabzon’a gitmiştim. İki buçuk yıla yakın sürede yapabildiklerimi yerine getirdim ve mesleğimi en iyi şekilde icra etmeye çalıştım. Zaman içinde gelişen olaylar benim artık meslekte kalmamı imkansız hale getirdi ve ben de hakimlikten ayrıldım. Hakimlik mesleğinden ayrılırken, bunun bir vazgeçme değil bir başlangıç olduğunu, ideallerimi hayata geçirmek ve topluma olan borcumu ödemek için yeni yollar bulmaya çalışacağımı söylemiştim” dedi.

Aydın, “Türkiye’nin sembol şehri Karşıyaka’da örnek bir şehircilik anlayışı oluşturmak , Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını en geniş biçimde hayata geçirmek için önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden, Karşıyaka Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girmek amacıyla aday adaylığı başvurusu yapmaya karar verdim” diye açıkladı. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İran’da greve çıkan şeker işçilerine destek

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa