28 Kasım 2018 15:12

Yargı kararına rağmen imam hatipte ısrar

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İsmail Tarman Ortaokulunun yargı kararına rağmen imam hatip olarak kullanılmasını eleştirdi.


Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko İstanbul Beşiktaş’ta bulunan İsmail Tarman Ortaokulunun imam hatip olmaması için iki yılı aşkın süredir verilen mücadelenin sonuçlandığını ve Temmuz 2018’de İstanbul 4. İdare Mahkemesinin, okulun kademeli olarak imam hatip yapılması işleminin yasalara aykırı olduğuna hükmettiğini hatırlattı. Bu karara göre okulun imam hatip kısmına yeni öğrenci alınmaması gerektiğini ifade eden Beko “Fakat okul yönetimi mahkeme kararını uygulamamakta ve karara aykırı bir biçimde imam hatip bölümüne öğrenci kaydetmeye devam etmektedir. Düz ortaokula ise hâlâ kayıt yapılmamaktadır” dedi.

CHP’li Beko, bu hatırlatmaları yaparak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a şu soruları yöneltti: “Yargı kararlarına uymamak suç değil mi? Anayasamıza göre mahkeme kararlarının tebliğ edildiği andan itibaren gecikmeksizin uygulanması gerektiği bilinmesine rağmen neden bu iptal kararı uygulanmamaktadır? Mahkeme kararını uygulamamakta ısrar eden, İstanbul Valiliği başta olmak üzere sıralı bir biçimde ilgili kamu görevlileri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü, Beşiktaş Kaymakamlığı, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilgili yetkililerle birlikte okul müdürü hakkında bir tasarrufunuz olacak mı?” (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Eskişehir yeni Yatağan olmasın’

SONRAKİ HABER

ABD, Afganistan savaşında halka düzenli olarak yalan söylemiş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa