27 Kasım 2018 15:55

Tekfen’de işçilere yüzde 12,5 ek zam yapıldı

Tekfen İnşaat ile Yol-İş Sendikası'nın imzaladığı toplu iş sözleşmesine eklenen bir maddeyle işçi ücretlerine yüzde 12,5 zam yapıldı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Tekfen İnşaat’ın Yol-İş Sendikası ile imzaladığı mevcut toplu iş sözleşmesine eklenen bir maddeyle işçi ücretlerine yüzde 12,5 zam yapıldı.

2018-2020 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesini temmuz ayında imzalayan Tekfen ve Yol-İş Sendikası, yüksek enflasyon karşısında işçilerin yaşadığı ücret kayıplarını görüşmek üzere bir araya geldi.

Şirket ve sendikanın vardığı mutabakat gereği mevcut toplu iş sözleşmesine, “İşçilerin 31 Ekim 2018’de almakta oldukları ücretlere 1 Kasım 2018’den geçerli olmak üzere yüzde 12,5 zam yapılır” maddesi eklendi.

Yaklaşık 4 bin işçinin yararlanacağı ücret artışı, ikramiyeleri de kapsayacak.

Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tekfen ile imzaladıkları toplu iş sözleşmesini, yüksek enflasyon karşısında işçilerin ücret kayıplarını önlemek için karşılıklı gözden geçirme kararı aldıklarını belirtti. Ağar, “Yaptığımız görüşmeler neticesinde ücret kayıplarının telafisi için yılbaşını beklememeyi kararlaştırdık” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kadıköy'de inşaatta 10 metrelik çukura düşen işçi kurtarıldı

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa