27 Kasım 2018 20:20

Yücel Yılmaz kimdir?

AKP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olarak gösterdiği Yücel Yılmaz'ın özgeçmişi.

Yücel Yılmaz kimdir?

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Almanya'nın Bottrop kentinde 1975 yılında doğan Yücel Yılmaz, ilk, orta ve lise öğreniminin ardından Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli okullarda 9 yıl boyunca İngilizce öğretmenliği yapan Yılmaz, bir dönem İstanbul merkezli özel tekstil firmasının ithalat-ihracat sorumlusu olarak da görev aldı.

Yılmaz, Kanada'da "Dil Okulları Yönetimi Eğitimi" ve İngiltere'de Oxford Üniversitesinde "Öğretmen Gelişimi Eğitimi" aldı, "YDS ACADEMY Yabancı Dil Okulları"nı kurdu. 

Yılmaz, Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD), Balıkesir Sanayici İş Adamları Derneği (BASİAD), Organize Sanayi Bölgesi ve Müteşebbis Heyeti yönetim kurulu üyelikleri, Balıkesir Sanayi Odası Meclis üyeliği, Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (BALGÜÇ) Yönetim Kurulu üyeliği ve saymanlığı gibi görevlerde bulundu. 

KARESİ BELEDİYE BAŞKANI

Balıkesir Ticaret Odasında iki dönem meclis üyeliği, bir dönem de meclis başkanlığı yapan Yılmaz, 2014 yılında Karesi'nin kurucu belediye başkanı oldu. 

Yücel Yılmaz, Mart 2014 yerel seçimlerinden bu yana Karesi Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Bahis ihalesi için tek firma teklif verdi

SONRAKİ HABER

Gazi'de 1 Mayıs toplantısı: "1 Mayıs’ı her alana yaymalıyız"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa