Tuzla'da toprağa kimyasal atık atan 5 şüpheli serbest bırakıldı

Fotoğraf: DHA

Tuzla'da toprağa kimyasal atık atan 5 şüpheli serbest bırakıldı

Tuzla'da boş bir araziye kimyasal atık atan 5 şüpheli, ifadelerinin ardından adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

Tuzla’da önceki gece bir kişiye ait arsaya izinsiz kimyasal atık boşaltan 5 şüpheli, “Çevreyi kasten kirletmek" suçundan tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildiler, mahkeme adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmalarına karar verdi.

Tuzla'da önceki gece bir şahsa ait arsaya izinsiz kimyasal atık boşaltırken haklarında soruşturma başlatılan 5 kişi, gözaltına alındı.

Atığın alev alması sonucu haklarında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan F.V., P.U., S.U., T.U ve R.K., emniyet işlemleri için İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten savcı, dosya üzerinden yaptığı inceleme sonucu, “Çevreyi kasten kirletmek" suçundan tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

GEREDE'DE TIR'DAN ALMIŞLAR

P.U., mahkemedeki sorgusunda, malzemeleri Gerede'de bir TIR'dan aldıklarını, tehlikeli kimyasal madde olduğunu bilmediğini söyledi. Metal olduğu söylenen malzemeleri spiral ile parçalarken yangın çıktığını söyleyen T.U., yangın çıktıktan sonra itfaiyeyi aradıklarını söyledi.

Boya çamuru olarak Gerede'den aldığı malzemeyi getirerek gömülmesi için diğer şüphelilere verdiğini söyleyen F.V., pişman olduğunu ifade etti.

Mahkeme, 5 şüpheliyi de adli kontrol tedbiri ile serbest bıraktı. Bu kişilerin yurt dışına çıkışları yasaklandı. (İstanbul/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 28 Kasım 2018 07:52
www.evrensel.net
ETİKETLER Tuzla