27 Kasım 2018 11:01

Meral Akşener: En büyük stokçu saray mukimidir

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, ekonomik krizin ülkenin değişmeyen gündemi haline geldiğini ve bunun sorumlusunun iktidar olduğunu belirtti.

Fotoğraf: Gökhan Balcı/AA

Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. “Ekonomik kriz”in ülkenin değişmeyen gündemi olduğunu belirten Akşener,  “Hayat pahalılığı milletimizin canını yakmaya devam ediyor. İktidar ‘Türkiye'yi uçuracağım’ dedi, uçurumdan aşağı uçurdu. Geldiğimiz nokta: Hayaller 2071, gerçekler 2002. Bu daha başlangıç. Bütün veriler gösteriyor ki 2019 çok daha ağır geçecek. Kemer sıkma ile yetinmeyecekler, milletin boğazını sıkacaklar. Doğal gaz ve elektrik zamları yetmedi. Şimdi de trafik cezaları ile bütçe tutturmaya çalışıyorlar. Her eve, her işyerine trafik cezası yağıyor. Tekerin dönüyor diye ceza yazmaya başladılar. İlla ceza keseceksen, emniyet şeritlerini babasının malı gibi kullanan kodamanlarına kes. Şehirdeki yaşamı durduran 150 araçlık konvoyuna kes. Yeter artık, düşün milletin yakasından” dedi.

“Her işi doğru yaptıysan, ülkemiz ve milletimiz niçin bu halde? Hiç yanlış yapmadıysan ekonomi niye bu halde? Saraydan bakınca mutlu ve müreffeh mi görünüyor bu ülke?” diye soran Akşener, şöyle devam etti:

“Hakkını teslim edelim. Gerçeği saptırmak konusunda kimse ellerine su dökemez. İndirime koşan milletten, zenginlik üretmeye çalışıyorlar. Biz beceremedik diyemiyorlar. Dış güçtü, üst akıldı, papazdı... Tek bildikleri bu. Papazı özel uçakla yolcu etti. Merkel ile, Macron ile, sorunu yok. Ama enflasyonu düşüremiyor. Vatandaşın pazar torbası dolmuyor. Bu sefer yeni bir lobi inşa etti: Soğan lobisi. Meğer memleketi kasıp kavuran bu soğan lobisiymiş. Sanki mazota, gübreye, zirai ilaçlara o zamları yapan kendisi değilmiş gibi soğanı terör örgütü ilan etti. 80 milyon bu zırvalarla dalga geçiyor şu anda. Türkiye'nin ekonomisi bir kamyon soğan ile mi yerle bir oluyor? Enflasyonu bir kamyon soğan mı uçuruyor? Nohutun kilosu 15 lirayı buldu. Kuru fasulye 20 lirayı buldu. Yarın onları da mı basacaksın? Sera sahipleri dikkatli olun. Bir anda polisi, zabıtayı ensenizde bulabilirsiniz. Milletimiz, enflasyondan pazarcı ve soğan yetiştiricisinin sorumlu olduğuna inanacak mı sanıyorsun. En büyük fırsatçı dövizi bahane edip zam yapan iktidardır.

‘STOKÇULUK ENFLASYONUN SEBEBİ DEĞİL SONUCUDUR’

Stokçuluk yaptırmayacakmış. Rekabeti sevmiyor. Şimdi buradan söylüyorum. En büyük stokçu 13 tane uçağı, 300 tane lüks aracı olan saray mukimidir. Depoda stok arayacağınıza yandaş tüccarları inceleyin. Sizin izinizden gittikleri için stokçuluğu da kesinlikle onlar yapıyor. Stokçuluk, enflasyonun sebebi değil, sonucudur. Enflasyonun olduğu yerde stokçuluk olur. Bir ülkede stokçu varsa, sebebi o ülkeyi yönetenlerin beceriksizliğidir. Her şeyi dışarıdan alıyorsun. Saman ithal, inek ithal. Suriye'den pamuk ithal ediyorsun. Ülkeyi uçuruma sürüklemişsin, faturayı da garibana keseceksin öyle mi? Geçti o günler. Senin karşında demo muhalefet yok. Suya götürüp, susuz getirdiğin siyaset acemileri yok karşında. Karşında cesurlar ordusu var. Millet artık yalnız değil. Bu çürümüş düzenin gerçek bir alternatifi olan artık İYİ Parti var.

Siz haram katmadan ihale yapamıyorsunuz. Adil ihale nedir? Hakkında sıfır bilgileri var. Biz ise haram katılmış aş bile yemiyoruz. Siz yandaşın cebini doldurma peşindesiniz, bizim derdimiz milletin cebini doldurmak. Sizi 300 odadan aşağısı kurtarmıyor, bize ise 1 salon 2 oda yetiyor. Siz 500 milyon dolarlık uçağa biniyorsunuz, biz tarifeli uçuyoruz. 3600 ek göstergede, emeklilikte yaşa takılanlarda çark ettiniz, gördük. Sizin sözünüz, suya yazılıyor, bizim sözümüz kayaya kazınıyor. Siz Yunan hayranı fesli delilere geçmiş olsuna gidiyorsunuz, biz gazi mehmetçiğe geçmiş olsuna gidiyoruz. En büyük farkımız şu: Siz yandaşı düşünüyorsunuz, biz vatandaşımızı.

Ekonomiden bahsederken damat beyi anmadan olmaz. "Dünya ekonomimizi kıskanıyor" dedi. Şimdi de "Kasa ağzına kadar doldu" dedi. Damat bey nerede yaşıyorsun, hangi ülkeden bahsediyorsun bilmiyoruz. Ama bahsettiğin yer Türkiye değil bunu biliyoruz. Damadın ekonomi yönetimi acemi, borazan medyaya manşet vermek için konuşuyor. Buradan sesleniyorum: Damat Bey, bu hayallerle nerede yaşıyorsan konum at da o hayal ülkesini biz de görelim.

Önüne giden anketler gösteriyor ki koltuk sallanıyor. Baktı ki hesaptan kaçış yok, tekrar ittifak dedi. Yenilenin ittifakın adı da yenilendi. Bu seferkinin adı "Korku İttifakı". İktidar İYİ Parti'den korkuyor. 1 ay içinde "U" dönüşü yapmasının sebebi tabi ki İYİ Parti. Kim kiminle ittifak kurarsa kursun onları bağlar.

Ancak bizi asılsız ve ahlaksız ithamlarla muhatap etmeye kalkanlara da sessiz kalamam. O yüzden ağzından çıkanı kulağı duymayanlara  sesleniyorum. Sizin ittifakınız, Türk milletinin değil, andımıza karşı olanların ittifakıdır. Tabelalardan, Türkiye Cumhuriyeti'ni kaldıranların ittifakıdır. Habur'da teröristleri davul-zurnayla karşılayanların ittifakıdır. ‘FETÖ adına para basanların ittifakıdır. Cumhuriyet'e sayıp sövenlerin ittifakıdır.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Karlov’un öldürülmesine dair iddianamede TRT’ye suçlama

SONRAKİ HABER

Fransa'da genel greve devam çağrısı yapıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa