27 Kasım 2018 10:16

Sayıştay Başkanından 'sansür ' iddialarına yanıt: Gözden geçirme

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, denetim raporlarının ‘Değerlendirme Kurulu’nda sansüre uğradığı iddialarını yanıtladı: Kurul, gözden geçiriyor.

Fotoğraf: Google Street View

Paylaş

Kamu idarelerine dönük denetim raporlarını açıkladıktan sonra iki görevden alma olayı ile gündeme gelen Sayıştay’ın Başkanı Seyit Ahmet Baş, raporların ‘Değerlendirme Kurulu’nda sansüre uğramadığını, yalnızca “gözden geçirildiğini” söyledi.

BEKAROĞLU SORDU: BULGULAR RAPORDAN ÇIKARILDI MI?

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Sayıştay Başkanı Baş’a, Rapor Değerlendirme Kurulu’nda denetçilerin tespit ettiği önemli bulguların raporlardan çıkarıldığına yönelik iddiaları sordu.

‘YALNIZCA GÖZDEN GEÇİRİLDİ’

Bekaroğlu’na yazılı yanıt veren Baş, yasa gereği kalite güvencesinin sağlanması için denetimin her aşamasında raporların standartlara, stratejik planlara, programlara ve mesleki etik kurallarına göre incelendiğini ifade etti. Baş, raporların bu kriterlere göre yalnızca, “gözden geçirildiğini” bildirdi. Baş ayrıca, “Rapor Değerlendirme Kurulu’nun denetim raporlarına görüş vermesi, denetim sonrasında uluslararası denetim standartlarına uygun kalite kontrol sürecidir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kars'ta öğrenci servisi devrildi, 11 öğrenci yaralandı

SONRAKİ HABER

Balıkesir'de 4.6 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa