26 Kasım 2018 17:08

Tangopera müzikali ilk kez seyirciyle buluşacak

Mersin Devlet Opera ve Balesi, görsel şovlarıyla dikkati çeken “Tangopera” müzikalini 27 Kasım’da ilk kez seyirciyle buluşturacak.

Fotoğraf: Sezgin Pancar/AA

Paylaş

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), etkileyici müzikleri ve görsel şovlarıyla dikkati çeken “Tangopera” müzikalini 27 Kasım’da ilk kez seyirciyle buluşturacak. Librettosu Murat Göksu’ya ait, orkestra şefliğini Serdar Yalçın’ın üstlendiği eserin provaları Mersin Kültür Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Koreografi ve rejisörlüğünü Uğur Seyrek, koro şefliğini Anıl Aydın’ın yaptığı eserde, dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını Sevtaç Demirer, ışık tasarımını Tarı Deniz üstlenecek. Görsel şovlarıyla adından söz ettirmeyi hedefleyen esere MDOB orkestra ve korosu da etkileyici bestelerle eşlik edecek. Eserde başlıca rolleri Sevil Erçak, Funda Uyanık, Dağhan Ergün, Erhan Kaya, Korhan Dinçer, Erdem Özdemir, Nihan Çetin Aydın , Serkan Karagöz, Beste Berk, Duygu Çınar, Ayşegül Devrim Dinçer, Dilara Köse, Ayşin Alev Lal ve Victoriia Medunka paylaşacak.

“Tangopera” müzikali, yıllar süren eğitiminin ardından iş bulamayan Alexsandro’nun, “Zamansızlar” adlı barda işe başlaması ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor. Eserin prömiyeri, 27 Kasım’da Mersin Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. (Mersin/AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bakanlıktan Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi'ne inşaat izni

SONRAKİ HABER

Çin'in başkenti Pekin'de yeni tip koronavirüsten ilk can kaybı yaşandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa