23 Kasım 2018 21:13

Ermeni kültürü Şişli’de yaşatılıyor

Şişli Belediyesinin düzenlediği 'Kültürler Birbirine Bakıyor' etkinlik dizisinin ilki Ermeni kültürüne ayrıldı.

Görsel sisli.bel.tr adresinden alınmıştır

Paylaş

Şişli Belediyesinin İstanbul’da çok kültürlülüğün merkezlerinden biri olan Feriköy’de düzenlediği “Kültürler Birbirine Bakıyor” etkinlik dizisi başladı. Beş hafta boyunca devam edecek etkinliklerin ilki Ermeni kültürüne ayrıldı. Ermeni kültürüne ait yemeklerden müziğe, gelenek ve göreneklerden yaşam biçimine tüm zenginliklerin tanıtıldığı etkinlik, birbirinden renkli anlara sahne oldu.

Ermeni Sanatçı Tavit Demirci’nin Ermeni ezgilerini tanıttığı müzik dinletisiyle başlayan organizasyonda konuklara Ermeni mutfağının en bilinen lezzetlerinden topik, zeytinyağlı biber dolması, tavuklu harissa, mafiş tatlısı ve nar suyu ikram edildi. Tatavla’dan Kurtuluş’a Kitabının Yazarı Hüseyin Irmak’ın da katıldığı etkinlikte, Şişli’ye değer katan kültürlerin geçmişten günümüze sürdürdükleri gelenek ve görenekler de paylaşıldı.

“Kültürler Birbirine Bakıyor” etkinlik dizisi genç kuşakların ve Şişli’de yaşamayı tercih eden yeni Şişlililerin ilçeyi zenginleştiren kültürleri yakından tanımasını amaçlıyor. 20 Aralık’a kadar her perşembe saat 19.00’da Feriköy Emekliler Evi’nde gerçekleşecek etkinliklerde Rum, Musevi ve Alevilerin müzikten yemeğe ve gelenek - göreneklere kültürel zenginlikleri meraklılarına anlatılacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

HDP Bursa: AHİM’nin kararı uygulansın Demirtaş serbest bırakılsın

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...