23 Kasım 2018 18:55

HDP’den Ayhan Bilgen’in görevlerini bırakma talebine ret

Ayhan Bilgen'in HDP Grup Başkanvekilliği ve MYK üyeliği görevlerinden ayrılma talebinin kabul edilmediği iddia edildi. 

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Roboski Katliamı davasına gereken özen gösterilmediği gerekçesiyle Grup Başkanvekilliği ve MYK üyeliğinden istifa talebini parti yönetimine ileten HDP'li Ayhan Bilgen'in talebinin kabul edilmediği iddia edildi. Bilgen'in görevlerini sürdüreceği öğrenildi.

'İSTİFA TALEBİ KABUL EDİLMEDİ'

Artıgerçek’ten Derya Okatan’a bilgi veren HDP'li bir kaynak, parti yönetiminin Bilgen'in talebini değerlendirdiğini ve kabul etmediğini söyledi. 
Bilgen'in durumunun 27 Kasım Salı günü toplanacak MYK'de de gündeme geleceği ve sonucun MYK toplantısının ardından açıklanacağı belirtiliyor.

NE OLMUŞTU?

Bilgen, 18 Kasım akşamı Twitter hebasından bir mesaj paylaşarak, "Eğer bir konuya 'dava' diye sahip çıkmak gerekiyorsa 'Roboski davası' bunu fazlasıyla hak eder. Üzerimize düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getiremediğim için ailelere verdiğim sözün gereği olarak kişisel özeleştirimi veriyor, özür diliyor ve bırakıyorum" demişti.

Bilgen, daha sonra bu tweetini silerek, "Roboski konusunda daha duyarlı başka bir adres olmadığına göre bir yere gitmiyorum, mücadeleyi bırakmıyorum. Sadece siyasette sorumlulardan hesap soramadığımızda halka hesap vermemiz gerektiğini biliyorum. Nokta!" açıklaması yapmıştı.

Bilgen, bu açıklamasının ardından HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli ile görüşerek, Grup Başkanvekilliği ve MYK üyeliğinden istifa talebini iletmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İran’da çelik ve madenden sonra şeker işçileri de grevde

SONRAKİ HABER

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sur'dan kimsenin zorla çıkarılmadığını savundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa