Birleşik Metal-İş: TARİŞ direnişinin yanındayız

DİSK/Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan TARİŞ işçilerinin direnişi 17. gününde de sürüyor.

23 Kasım 2018 15:30
Paylaş

TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağ Fabrikasından Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için çıkarılan 7 işçinin fabrika önündeki direnişi 17. gününde devam etti.

Destek ziyaretlerinin sürdüğü direnişe bugün Birleşik Metal-İş Sendikası İzmir Şubesi ile Temsilciler Kurulu katıldı. “Birleşe birleşe kazanacağız, yaşasın sınıf dayanışması, yaşasın onurlu mücadelemiz” sloganlarının atıldığı fabrika önünde Birleşik Metal-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Ali Çeltek işçilere seslendi. Çeltek, "Anayasal haklarını kullanarak sendikalı olan ve işten atılan kardeşlerimizin bu sosyal cinayetin tanıklığını yapmaktayız. Bir tarafta ülkeyi yönetenler demokrasi, özgürlük adı altında her şeyin toz pembe olduğunu söylerken Tariş işçilerinden bihaber. Bu arkadaşlar ne yaptı, ne dedi? ‘Biz artık kimsenin iki dudağı arasında çalışmak istemiyoruz, toplu sözleşme koşullarımız belli olsun, güvenceli çalışmamız olsun’ dedi. Burası çiftçilerin fabrikası. Bu arkadaşlar hırsızlık namussuzluk yapmadı, onuruyla çalışarak anayasal haklarını kullandılar" dedi.

Metal işçilerinin ve DİSK üyelerinin TARİŞ işçilerinin yanında olduğunu vurgulayan Çeltek, “Sınıf kardeşlerimizin yasal haklarına müdahale etmeyin, onları istifaya zorlamayın” diye konuştu.

Daha sonra Emekli-Sen Konak Şube ve Demokrasi Dostluk Dayanışma Derneği de işçilere destek ziyaretine geldi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Çorlu'daki tren faciasının görüntüleri ihmali ortaya koyuyor

SONRAKİ HABER

Büro emekçileri ek zam ve vergi indirimi talebiyle işyerleri önünde eylem yapacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa