23 Kasım 2018 11:08
Son Güncellenme Tarihi: 23 Kasım 2018 16:48

Kreşte çocuğa kötü muamelede bulunan bakıcı işten atıldı

Ankara Etimesgut'taki bir kreşte ağlayan küçük çocuğun ağzını kapatıp kötü muamelede bulunan bakıcının işten çıkarıldığı belirtildi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Ankara Etimesgut'taki bir kreşte ağlayan küçük çocuğun ağzını kapatıp vücudu ile çocuğun üzerine yüklenen bakıcının görüntüleri yayınlandı.

Görüntünün sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından, çocuğa kötü muamelede bulunan bakıcının işten çıkarıldığı duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili inceleme başlattı. 

MEB'İN AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuya lişkin yapılan açıklama şu şekilde: "Ankara’da özel bir anaokulunda gerçekleşen ve sosyal medya aracıyla yayınlanan video görüntülerinde öğrencilere şiddet uygulandığı iddiasına ilişkin; Olayda görevli çocuk gelişimi uzman öğreticisinin son birkaç hafta içinde ailevi sıkıntılar yaşadığı, kurumdan izin almadan öz yeğenini kuruma getirdiği, video görüntülerindeki çocuğun da yeğeni olduğu, kendi sınıfında yeğenine yüksek sesle bağırdığı, susturmak için ağzını kapayarak fiziki müdahalede bulunduğu bilgisine ulaşıldı.  Videodaki görüntüler üzerine, özel anaokulu tarafından, ismi geçen çocuk gelişimi uzman öğreticisinin görevine son verilmiştir. Anaokulunda yaşanan olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatıldı."

KREŞ YÖNETİCİSİ: KONU YARGIYA YANSIMIŞTIR

Kreş yöneticisi Banu Yıldırım, kreşte yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Böyle sorunlar saklanırsa nasıl olacak? Ben susarsam o susarsa nasıl olacak? Lütfen kurumlara destek olalım ki başka kurumlarda bu tür olaylar olursa örtbas edilmesin. Konu yargıya yansımıştır. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağım. Siz de lütfen bu olayın takipçisi olun" diye konuştu. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, çocuğun ağzını kapatarak susmasını bekleyen öğretmen olayıyla ilgili inceleme başlattı. (HABER MERKEZİ) 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hükümetin hedefi: Ailenin lokomotifi kadın

SONRAKİ HABER

Dünyanın en çok alkol tüketen ülkeleri açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa