25 Kasım 2018 09:50
Son Güncellenme Tarihi: 25 Kasım 2018 10:02

ABD'de siyah gencin polis kurşunuyla öldürülmesi protesto edildi

ABD'de 'Black Friday' öncesi alışveriş merkezinde yaşanan çatışmada polisin öldürdüğü siyah gencin olayların sorumlusu olmadığı itiraf edildi.

Fotoğraf: Facebook(Emantic Bradford Jr.)

Paylaş

ABD’nin Alabama eyaletindeki bir alışveriş merkezinde bir siyahın polis tarafından öldürülmesi sonrası protesto yürüyüşü gerçekleştirildi.

Black Friday öncesine ve ‘Şükran Günü’ne denk gelen perşembe günü Birmingham’a bağlı Riverchase Galleria adlı alışveriş merkezinde kavga yaşanmış sonrasında da silahlı saldırı gerçekleşmişti. Polisin olaya silahla karşılık vermesi sonucu 21 yaşındaki Emantic ‘EJ’ Bradford Jr. hayatını kaybetmişti. Ancak 21 yaşındaki Bradford’ın silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişi olmadığı daha sonra polis tarafından itiraf edildi.

Olayda 18 yaşındaki bir erkekle, 12 yaşındaki bir kız çocuğunu yaralayan saldırganın halen firari olduğu bildirildi.

Protestocular, Bradford’ın öldürüldüğü yerde saygı duruşunda bulunurken üvey annesi, maktulü “saygılı bir genç” olarak tanımladı ve bir polisin oğlu olduğunu söyledi.

Polis, ilk açıklamasında Bradford’ın silahına uzandığı görüldüğü için şüpheli sanılarak vurulduğunu belirtmişti. Ancak daha sonra yapılan açıklamada Bradford’ın 18 yaşındaki gencin ölümüne neden olan saldırıyı gerçekleştirmemiş olabileceği belirtildi. Bradford’ın babası Emantic Bradford Sr. ise oğlunun silah taşıma izni olduğunu söyledi.

Polisin son açıklamasında olayların başlangıcını oluşturan kavgaya 2’den fazla kişinin karışmış olabileceği aktarıldı ve çatışmayı başlatan saldırganın halen firari olduğu belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Van'da askeri araç devrildi: 1 asker yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Dünyanın en çok alkol tüketen ülkeleri açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa