22 Kasım 2018 13:06

EMEP Ordu’da işçilere mücadele çağrısı yaptı

EMEP Ordu İl Örgütü, Sagra fabrikası önünde işçilere kriz broşürü dağıtarak mücadele çağrısında bulundu.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Ordu İl Örgütü, Sagra fabrikası önünde işçilere krizle ilgili broşür dağıtarak işçilere mücadele çağrısında bulundu.

Ekonomik krizin işçi ve emekçileri yoksullaştırdığını belirten Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Enflasyon yüzde 25’i geçti. Enflasyonu düşük göstermek için yaptırılan yüzde 10 indirimin bile inandırıcılığı olmadı. TMO komedisi ile üreticilerle dalga geçiyorlar. İşsizlik artıyor; işi ve emeği için mücadele eden işçiler polis-jandarma barikatı ile karşılaşıyor. Hiçbir şey olamamış gibi Cumhurbaşkanlığı maaşına yüzde 26 artış yapılabiliyor” dedi.

Kaya, Sagra’nın taşınma olasılığının işçileri olumsuz etkilediğini belirterek, “Sagra’nın Trakya’ya taşınacağı iddiası işçileri tedirgin etmiş. Üretimde daraltma nedeniyle ücretli izin uygulaması var. İşçi sayısı azalıyor. Sagra’nın Ordu’dan ayrılması yeni mağduriyete neden olacak. Patronun Sagra ve diğer fabrikaları, işyerlerini bütün olarak değerlendirip iş kolu belirlemesi yaparak fabrikadaki sendikanın yetkisinin de işlevsizleştirdiğini biliyoruz. İşçiler ve Ordulular tek vücut olarak sorunlarına sahip çıkmalılar” dedi.

EMEP Perşembe İlçe Örgütü Yöneticisi Levent Erkoç, da “Kapitalistlerin üzerimize yıkacağı her türden faturayı reddedeceğiz. Kendi çıkarlarımız için birleşerek ortak mücadeleyi örgütlemekten başka yolumuz yok” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bursa Kadın Platformu: 10 ayda 329 kadın öldürüldü

SONRAKİ HABER

Demokrasi İçin Birlik (DİB) toplantısı: Halkın talepleri etrafında mücadele edilmeli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa