22 Kasım 2018 12:48

Bakan Selçuk’tan yeni sınav açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkçe için okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini ölçmek için sınav çalışması başlattıklarını açıkladı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört beceride yeterlilikleri ölçmeye yönelik Türkçe sınav yapmak için çalışma başlattıklarını bildirdi. Özellikle Suriyelilere yönelik Türkçe öğretiminde bu sınavları kullanmayı planladıklarını anlatan Ziya Selçuk “Daha sonra öğrencilerimizin ana dil becerilerini ölçmek için de yaygın bir şekilde kullanacağız. Ölçemediğimiz süreçleri iyileştiremeyiz. Dille ilgili dört beceriyi birlikte ölçeceğiz ve değerlendireceğiz. Bu amaçla 81 ilimizdeki mevcut elektronik sınav merkezlerimizi kullanacağız. Ayrıca tüm illerimizde ölçme ve değerlendirme merkezlerimizin kurulumunu bu yıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Bu arada Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer başkanlığında Türkçe sınav ile ilgili ilk toplantı düzenlendi. Toplantıda, her kurumun mevcut bilgi ve deneyimleri paylaşıldı. (AA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Polis gazetecileri ailelerine şikayet etti!

SONRAKİ HABER

Avukat Özlem Yılmaz: “Evlilik” adı altında tecavüzün üstü örtülemez

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...