21 Kasım 2018 12:49

‘Daha’ filmi Maltepelilerle buluştu

Onur Saylak’ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Daha’ filmi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde gösterildi.

Fotoğraf: Maltepe Belediyesi

Paylaş

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi (TSKM), kasım ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği sinema gününde, Onur Saylak’ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Daha’ filmini gösterdi. Dünya prömiyerini Çekya Karlovy Vary Film Festivali’nde ve Türkiye prömiyerini 24’üncü Uluslararası Adana Film Festivali’nde gerçekleştiren, başrollerini Ahmet Mümtaz Taylan, Hayat Van Eck ve Tuba Büyüküstün’ün paylaştığı film, Uluslararası Adana Film Festivali’nden 4 ödülle döndü ve yurt dışında da birçok ödülün sahibi oldu. Hakan Günday’ın aynı adlı kitabından uyarlanan ve Antalya’da çekilen filmde, kaçak göçmenlerin hikayesi, babasıyla seyahat eden küçük Gaza’nın gözünden anlatılıyor.

‘MÜLTECİLERİN YAŞADIKLARI DAHA SERT’

Film sonrasında Saylak ile Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız’ın moderatörlüğünde söyleşi yapıldı. Saylak söyleşide, filmle ilgili merak edilen soruları yanıtlayarak, “Çok sert bir film yaptığımız söyleniyor ama gerçek yaşamda mültecilerin yaşadıkları sorunlar, bundan da sert. Film farklı okumalara açık ve tabii şu andan bakarak daha değişik sahnelerin olabileceği veya şu bölümün aslında şöyle olmaması gerektiğini de düşünüyorum. Zaten yönetmen bir filme yaslanarak ben oldum deyip, ömrü boyunca bu filmle de özdeşleştirilmemeli. Kendini sürekli geliştirerek daha iyisini nasıl yapabilirim diyebilmeli” dedi. Konuşmasını, “Herkesi birbirinden güzel etkinliklerin düzenlendiği Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezine davet ediyorum. Bu gibi kurumlara mutlaka destek verilmeli” diyerek sonlandıran Saylak, ayakta alkışlandı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstismar sanıkları neden serbest dolaşıyor? 

SONRAKİ HABER

Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa