21 Kasım 2018 10:48

Instagram sahte kullanıcıların üyeliğini iptal etmeye hazırlanıyor

Instagram, takipçi sayılarını ve katılım metriklerini artırmak için üçüncü parti uygulama kullananlara karşı yeni bir hamle üzerinde çalışıyor.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Instagram, takipçi sayılarını ve katılım metriklerini şişirmek için üçüncü parti uygulamaları kullanan kullanıcılar için yeni bir uygulama başlatıyor. Bundan sonra üçüncü parti uygulamaları kullanarak sahte takipçi, beğeni ve yorum alan kullanıcılar uyarılacak; bu sahte kullanıcıların üyeliği ise iptal edilecek.

Webrazzi’den Gözde Ulukan’ın haberine göre; şirket, dün yaptığı açıklamada politikalarını ihlal eden üçüncü taraf uygulamaları kullandığı tespit edilen kullanıcı hesaplarından sahte takipçilerin yanı sıra beğeni ve yorumların temizlenmeye başlayacağını söyledi. Bu tür davranışların, topluluk için kötü olduğunun ve özgün olmayan beğeni, takip, yorumlar üreten üçüncü taraf uygulamaların Instagram’ın topluluk kurallarını ve kullanım şartlarını ihlal ettiğinin altı çizildi.

HAKSIZ REKABETİ ARTIRIYOR

Instagram, hedeflediği üçüncü taraf uygulamaların hangileri olduğuna değinmedi. Ancak çok sayıda şirket ve Instagram kullanıcısı, Skweezer, Incentafan, Mr. Insta, Boostgram ve Turbo Like for Instagram gibi takipçilerinin hızla artmasını vaat eden uygulamaları ve hizmetleri kullanıyor. Bazı kullanıcılar, içeriğinin platformda daha çok görüntülenmesi ümidiyle Instagram’ın algoritmalarını bu tür taktiklerle değiştirmeye çalışıyor. Bazı kişilerin üçüncü parti uygulamalarla farkında olmadan şifrelerini paylaşmış olabileceğini belirten şirket, bu uygulamaları kullanmaya devam eden kullanıcıların Instagram deneyimlerinin olumsuz yönde etkilenebileceğini de söyledi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu, AİHM'nin Demirtaş kararı için 'Uymamız lazım' dedi

SONRAKİ HABER

Elazığ'daki deprem nedeniyle Diyarbakırlılar geceyi sokakta geçirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa