20 Kasım 2018 10:15

Facebook, sahte banka reklamlarına karşı kampanya başlattı

Facebook, 'phishing' (yemleme) adı verilen ve insanları dolandırmaya çalışan sahte banka reklamlarına karşı Tüketici Farkındalığı Kampanyası başlattı.

Görsel: Pixabay

Paylaş

Facebook, kullanıcıların sahte banka reklamlarıyla ilgili farkındalığını artırmaya yönelik Tüketici Farkındalığı Kampanyası başlattı. Bu kampanyayla, “phishing” (yemleme) adı verilen ve platform üzerinden insanları dolandırmaya çalışan sahte banka reklamlarının yaygınlığını azaltmayı hedefleyen Facebook, kampanya kapsamında insanlara Haber Kaynağı’nda bir bilgilendirme metni gösterecek.

Platformda güvenli ve hakiki etkileşimi destekleyen ve bu alanda tüketicileri bilinçlendirmeyi hedefleyen Facebook, Haber Kaynağı’nda paylaştığı bilgilendirme metniyle kullanıcıları bilgilerini paylaşırken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

'PHISHING' MAĞDURU OLMAMAK İÇİN NE YAPMALI?

- Görünürde bir banka reklamı, sizi bir internet sitesine yönlendirip hesap bilgilerinizi girmenizi isteyebilir ancak, sizi yönlendirdiği sayfa gerçek bir banka olmayabilir.

- Bilgilerinizi girmeden önce, internet tarayıcınızın adres çubuğundan, giriş yaptığınız sayfanın bankanın resmi internet sitesi olduğuna emin olun.

Kampanyayla ilgili konuşan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Yöneticisi Çağatay Pekyörür, konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye’deki insanların Facebook’taki bilgilerini güvende tutmak bizim en önemli önceliğimiz. Bunun için sadece en iyi teknolojiyi kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda Tüketici Farkındalığı Kampanyası gibi girişimlerle insanlara kendi bilgilerini korumayı öğrenme konusunda rehberlik etmeyi de amaçlıyoruz.” (MEDYA SERVİSİ)

İsmail Gökhan BAYRAM: Hesapları güvende tutmak

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Boşanmak için dava açan eşini öldürüp intihar etti

SONRAKİ HABER

Elektronik sigara yasağı Resmi Gazete'de

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...