19 Kasım 2018 15:32

4 tuvalet için 1 milyon 25 bin 981 lira ödenmiş

Sayıştay raporlarında Bursa Uludağ Millî Parkı’nda 4 tane tuvalet inşaatı için 1 milyon 25 bin 981 lira ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Sayıştay raporları ile ilgi yeni bir skandalı Meclis gündemine taşıdı.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmada Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin konuşmasına “israf etmeyiniz” diye başladığını belirterek Bursa Uludağ Millî Parkı’nda 4 tane tuvalet inşaatı için emanet hesabına kaydettirilen, 1 milyon 25 bin 981 lira ödemenin israf olup olmadığını sordu. Bakan bu soruyu yanıtsız bıraktı.

‘ÜLKENİN 3 NESLİNİN GELECEĞİNİ YOK ETTİNİZ’

“Sayın Bakan, gelmiş olduğunuz görevde henüz yenisiniz. O yüzden, sizden öncekilerin elinize verdiği rakamları bizlere sunarak güllük gülistanlık bir Türkiye tablosu çizdiniz ama üzülerek ifade etmek isterim ki sizi kandırmışlar” diyerek doğa hakları ihlallerini sıralayan Biçer Karaca, AKP iktidarı boyunca yapılan orman katliamlarını dile getirdi. Biçer Karaca, Bakana ‘Sizin yaptığınız ağaçlandırmaların ekosistem hâline gelebilmesi için yüz - yüz elli yıl geçmesi gerekiyor. Siz katlettiğiniz ormanlarla, sizden önceki yüz - yüz elli yılda oluşan ekosistemi yok ettiniz. Siz bu ülkenin 3 neslinin geleceğini yok ettiniz’ dedi.

Karaca, Atatürk Orman Çiftliği’nde Atatürk'ün mirası olan doksan beş yıllık 15 binden fazla ağacın, yazlık saray için Okluk Koyu’nda iki yüz - üç yüz yıllık 50 binden fazla ağacın, Sinop’ta nükleer santral için 650 binden fazla ağacın katledildiğine dikkat çekti.

Biçer karaca 3. Havalimanının kurulduğu 7.650 hektarlık alanın 6.173 hektarlık alanı yani yüzde 81’inin orman iken bu ormanın da yok edildiğini hatırlattı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Meclise giriş yasağı kalktı

SONRAKİ HABER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kadın sığınmaevi açacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa