20 Eylül 2012 14:02

İHD Erbey’e özgürlük istedi

İHD İstanbul ve Adana şubeleri, Avrupa Avukatları İnsan Hakları Enstitüsünün (IDHAE) Ludovic – Trarieux 2012 İnsan Hakları Ödülü’ne layık görülen İHD Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erbey ve diğer insan hakları savunucularının serbest bırakılması için basın toplantısı düzenlediler.İHD İstanbul Ş

İHD Erbey’e özgürlük istedi
Paylaş

İHD İstanbul Şubesinde İHD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tamer’in yaptığı açıklamada Diyarbakır Özel Yetkili ve Görevli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olan KCK ana davasında tutuklu bulunan İHD Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erbey ve İHD Diyarbakır Eski Yönetici Arslan Özdemir’in serbest bırakılması istendi. İnsan haklarını bütün olarak gören yaklaşımı ve hak ihlallerine karşı vermiş olduğu mücadelenin İHD’yi hedef haline getirdiğini belirten Tamer, militarist devlet politikasının İHD gibi insan hakları örgütlerini ve savunucularını her zaman tehlikeli birer iç düşman olarak algıladığını belirtti. Açıklamaya MAZLUMDER ve EHP de destek verdi.

İNSAN HAKLARI SAVUNUCULARINA ÖZGÜRLÜK!

İHD Adana Şube Başkanı Şahin Kılıç da, militarist devlet politikasının İHD gibi insan hakları örgütlerini ve savunucularının her zaman tehlikeli bir düşman olarak görüldüğünü dile getirdi. İHD çalışmalarının Türkiye’nin demokrasi ve insan hakları sorununu gidermeye dönük çalışmalar olduğunu belirten Kılıç, hükümetin bu durumdan rahatsız olduğunu ve kolluk kuvvetlerinin İHD yönetici ve üyeleri üzerinde hukuk dışı baskılar kurmaya çalıştığının altını çizdi. Kılıç, tüm kamuoyunu İHD Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erbey ve Diyarbakır Şubesi Eski Yöneticisi Arslan Özdemir’in 21 Eylül 2012 Cuma günü Diyarbakır Özel Yetkili ve Görevli. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmasını izlemeye davet etti. Erbey serbest bırakılırsa 30 Kasımda Berlin Barosunda Almanya Adalet Bakanının katılacağı törenle ödülünü alabilecek. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Öğrenci velileri isyan etti!

SONRAKİ HABER

Saldırıya uğrayan Başsavcı hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...