18 Kasım 2018 15:37

Tianjin Quanjian, Modeste'nin Köln'e transferine itiraz etti

Galatasaray'ın transfer gündemindeki Fransız golcü Anthony Modeste Köln'le anlaştı ancak Çin kulübü Tianjin Quanjian'ın itirazları sürüyor.

Fotoğraf: Marco Verch/Flickr (CC BY 2.0)

Paylaş

Galatasaray'ın sezon başında transfer etmek istediği 30 yaşındaki Fransız golcü Anthony Modeste, Almanya Bundesliga 2'de mücadele eden Köln'e geri döndü ancak tartışmalar sürüyor.

Galatasaray, 2017 yazında 29 milyon avro karşılığında Çin kulübü Tianjin Quanjian'a transfer olan ancak daha sonra sözleşmesinin feshi için FIFA'ya başvuran Modeste'yi transfer etmeye çok yaklaşmıştı. Ancak FIFA'nın henüz karar vermemesi nedeniyle Çin kulübüyle davalık olmamak için transferden vazgeçmişti.

Köln, dün Modeste ile 2023 Haziran'a kadar sözleşme imzalandığını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada Tianjin Quanjian'la anlaşmaya varıldığı öne sürüldü.

ÇİN KULÜBÜ ÖFKELİ

Ancak Fanatik'in haberine göre Tianjin Quanjian bugün yayımladığı açıklamayla Köln'le anlaşmaya varıldığı iddiasını yalanladı: "Modeste, Ağustos 2018'de takımı terk etmiş ve sözleşmesinin erken sonlandırılması için FIFA'ya başvurmuştur. Tianjin Quanjian kulübü olarak bu durum karşısında harekete geçtik ve oyuncunun makul olmayan taleplerini çürütmeye çalıştık. FIFA henüz kararını vermemişken Modeste ve Köln Başkanı'nın yaptıklarını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Köln Kulübü'ne bu olaydan ötürü sorumlu tutulabileceklerini de hatırlatıyoruz. Kulübümüz, FIFA'nın adil bir karar alacağına inanmaktadır. Çıkarlarımız için her türlü tedbiri alacağız. Konunun CAS'a taşınması ihtimali için de gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz."

KÖLN'LE 2 SEZONDA 40 GOL ATTI

Modeste, Köln'le 2 sezonda 40 gol attıktan sonra transfer olduğu Çin'de 20 maçta 11 gol atmıştı. Fransız golcü, bir süredir Alman ekibiyle antrenmanlara çıkıyordu. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Leyla Güven'e destek için açlık grevi yapan siyasetçiler anlattı

SONRAKİ HABER

Hasankeyf’te zırhlı araç devrildi: 7 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa