16 Kasım 2018 16:07

Bölge illerinde operasyon: 74 gözaltı, 38 tutuklama

Diyarbakır, Elazığ ve Hakkari'de düzenlenen operasyonlarda 74 kişi gözaltına alındı, gözaltına alınanlar arasından 38 kişi tutuklandı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Diyarbakır, Hakkari ve Elazığ'da düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan ve aralarında muhtarların da bulunduğu 74 kişiden 38’i tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında 93 kişi hakkında çıkarılan yakalama kararı üzerine Diyarbakır, Hakkari ve Elazığ’da operasyonlar ve ev baskınları yapıldı. Operasyon ağırlıklı olarak Diyarbakır’ın Yenişehir, Bağlar, Kayapınar, Sur, Dicle, Ergani, Çermik, Çüngüş, Lice, Hani, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde yürütülürken aralarında 7 mahalle muhtarının da bulunduğu 74 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 74 kişiden 38’i tutuklanırken 36 kişi ise adli kontrol ve yurtdışı yasağı kararıyla serbest bırakıldı.  

Konuya ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Valiliği, operasyonun “Örgüt mensuplarıyla birlikte hareket eden, propaganda yapan, örgüte eleman temin eden, örgüt üyelerinin sığınaklarda barınmasını kolaylaştıran, örgüte finans kaynağı sağlayan, örgüt üyeleri arasında bilgi aktarımını gerçekleştirenlere” yönelik yapıldığını iddia etti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Sayıştay inceleme raporları eksik

SONRAKİ HABER

Kırıkkale'de 3 Afgan mülteci, karbonmonoksit gazından zehirlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa