16 Kasım 2018 11:17

Kaşıkçı için Medine'de gıyabi cenaze töreni yapıldı

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı için Medine'de gıyabi cenaze töreni düzenlendi.

Fotoğraf: Umar Farooq/AA

Paylaş

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı için Medine'deki Mescid-i Nebevi'de kılınan gıyabi cenaze namazına oğlu Salah Kaşıkçı da katıldı.

Sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülere göre, Kaşıkçı için Mescid-i Nebevi'de kılınan cenaze namazında Salah da bulundu.

Salah Kaşıkçı, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, babası için bugün sabah namazını müteakip Medine'deki Mescid-i Nebevi'de, cuma namazının ardından da Mekke'deki Mescid-i Haram'da gıyabi cenaze namazı kılınacağını duyurmuştu.

Salah daha önce yaptığı açıklamada da babası için taziyelerin, cumadan pazar gününe kadar Cidde'deki evinde kabul edileceğini belirtmişti.

Kaşıkçı ailesinin taziye ve gıyabi cenaze namazı açıklamaları, Suudi Arabistan Başsavcı Sözcüsü Şelan eş-Şelan'ın cinayet soruşturmasına ilişkin başkent Riyad'da dün düzenlediği basın toplantısının ardından yapıldı. (AA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Osman Kavala kimdir?

SONRAKİ HABER

Yamanlar’da kadınlar kadın dayanışma merkezi ve kreş istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa