20 Eylül 2012 11:14

DİSK’ten ‘Zulme direneceğiz’ yürüyüşü

DİSK Ege Bölge Temsilciliği, konfederasyonun başlattığı “Zalimin zulmüne direneceğiz”  kampanyası kapsamında Basmahane Meydanından AKP il binasına yürüdü.  DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, DİSK’e bağlı sendikaların yöneticileri ve yüzlerce işçinin katıldığı yürüyüşe, İzmir’de e

DİSK’ten ‘Zulme direneceğiz’ yürüyüşü

Paylaş

DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, DİSK’e bağlı sendikaların yöneticileri ve yüzlerce işçinin katıldığı yürüyüşe, İzmir’de emek ve demokrasi güçleri de destek  verdi.  

“Zalimin zulmüne direneceğiz! Yasaksız barajsız sendikalar yasası” pankartının taşındığı yürüyüşte, “Zam zulüm işkence işte AKP”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı. Yürüyüşte ayrıca, yoldan geçen yurttaşlara broşürler  dağıtıldı.

TARİHİN EN BÜYÜK SALDIRISI

“Ulusal İstihdam Stratejisi ucuz iş gücü yaratma projesidir” başlıklı broşürlerin dağıtıldığı yürüyüşün ardından AKP il binası önünde açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, Türkiye işçi emekçilerinin tarihinin en büyük saldırısı ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

12 Eylül zihniyetinin ve hukukun AKP ile devam ettiğini ifade eden Ekici, “Bize 12 Eylül referandumda iki sendikaya üye olacaksınız dediler. Bırakın iki sendikayı bu topraklarda yaşayanlar bir sendikaya üye olduklarında başlarına neler geldiğini gördüler” dedi.

Ulusal İstihdam Stratejisi’nin ucuz iş gücü yaratma, güvenceli çalışmayı kuralsızlaştırma, işçilerin etkisizleştirilme ve köleleştirme stratejisi olduğunu belirten Ekici, sendikal hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kaldırılması için sonuna kadar mücadele edeceklerini, bunun için 28 Eylül tarihinde Çalışma Bakanlığına yürüyeceklerini söyledi. Türkiye’de ülkede hak, adalet, eşitlik özgürlük,  kardeşlik  ve insanca yaşam isteyen herkesle birlikte omuz omuza mücadele edeceklerini ifade eden Ekici, Türkiye’de hakların birbirine düşürülmesine izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Ekici, demokrasinin tüm kurumlarıyla birlikte işletilmesi için toplumun bütün kesimleriyle  birlikte “zalimin zülmüne” karşı mücadele edeceklerini vurguladı. (İzmir/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Demirtaş: Eller tetikten çekilsin

SONRAKİ HABER

Pentagon, Trump'ın IŞİD açıklamasını doğrulamadı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa