15 Kasım 2018 19:45

Muharrem İnce: 259 bin üyenin önüne sandık konulmalı

CHP’li Muharrem İnce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için ‘sandık’ çağrısı yaptı. İnce Kılıçdaroğlu’dan da randevu istedi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

CHP'nin 24 Haziran'da yapılan seçimdeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için konuştu. İnce, parti üyelerinin, ismi başkanlık için geçen kişileri oylaması gerektiğini belirterek, “AKP'den kurtulmak istiyorsak 259 bin üyenin önüne sandığı koyarız” dedi.

“Hiç kimse kurtarıcı değildir” diyen İnce, “Önümüzdeki yerel seçimler, demokrasi mücadelesinin önemli ayağını oluşturacak. Galip çıkarsak kaybettiklerimizin bir kısmını geri alırız ya da almaya başlarız. Yerel seçimler demokrasi mücadelesi için çok önemli. Benim teklifim sandık konulsun. Ön seçim değil, eğilim yoklaması da olur. 39 ilçeye bir sandık konur. Üyeler gider ilçe merkezinde oyunu kullanırlar. Adı geçen isimler, rakibimiz değil; arkadaşımız, dostumuz, partilimiz. AKP'den, Recep Tayyip Erdoğan'dan kurtulmak istiyorsak 259 bin üyenin önüne sandığı koyarız. Onların dedikleri olur. Bunun dışında bir yere aday değilim” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN RANDEVU İSTEDİ

Öte yandan İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'dan randevu istedi. Edinilen bilgiye göre, İnce, randevu talebini CHP Genel Merkezine iletti.

Kılıçdaroğlu'nun bu talebe olumlu baktığı, görüşmenin gelecek hafta parti genel merkezinde ya da TBMM'de gerçekleşebileceği ifade edildi.

İnce'nin görüşmede başta yerel seçimler olmak üzere bazı konularda Kılıçdaroğlu'na görüşlerini aktaracağı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Üst geçidin merdivenleri çöktü: 1'i çocuk 2 yaralı

SONRAKİ HABER

Elazığ ve İstanbul'da Evrensel'e destek: Evrensel’in suç ortağıyız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa