15 Kasım 2018 17:00

Ahmet Aslan ve Ahmet İhvani’den iki konser

Müzisyen Ahmet Aslan ve Ahmet İhvani, 17 ve 28 Kasım’da İstanbullularla buluşacak.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

‘Yardan Ayrılalı’ türküsüne yaptıkları düetle müzikseverlerin beğenisini toplayan Ahmet Aslan ve Ahmet İhvani, 17 ve 28 Kasım’da İstanbullularla buluşacak. İkili ilk konserlerini 17 Kasım Cumartesi saat 20.30’da Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde, ikinci konserlerini ise 28 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da Mall of İstanbul Moi Sahnesinde  verecek.

İHVANİ MAHLASINI KULLANIYOR

Alevi-Bektaşi edebiyatında yola yoldaş olmak anlamını gelen “İhvani” mahlasını ünlü Bektaşi şairi Edip Harabi’nin bir şiirinden esinlenerek alan Ahmet İhvani İlçi, Anadolu aşıklık geleneğinin önemli saz ve söz ustalarından Feyzullah Çınar ve Aşık Daimi’den etkilenir.

Ahmet İhvani yaşamını 1998 yılından beri Kanada’nın Toronto şehrinde sürdürüyor. 2011’de “Işk ile...” adlı albümüyle Türkçe ve Kürtçe eserlerden oluşan bir repertuarla dinleyici buluşmuştu.

LA-TAR’LA TANINDI

1996’da İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuar Bölümünde okuduğu sırada Almanya’ya yerleşen Ahmet Aslan, burada başladığı müzik eğitimini Rotterdam Dünya Müzik Akademisi’nde 2008 ile 2012 yılları arasında tamamladı. Aslan; gitar, bağlama ve kendi tasarladığı La-Tar adında, klasik gitar ve bağlamanın karışımı olarak tanımlanabilecek bir enstrümanla tanındı. 2003’te Va u Waxt (Rüzgâr ve Zaman) ve 2008’de Veyvé Mılaketu (Meleklerin Dansı) adlı albümleri yayınlayan Aslan, 2015’te çıkan son albümü Na-Mükemmel’de La-Tar’ın deneysel kullanımlarına yer verdi. (İstanbulEVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Mersin’de film dolu üç gün

SONRAKİ HABER

"İstanbul 1/100.000 Ölçekli Çevre Planı Değişikliği"ne itiraz dilekçesi örneği

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...