15 Kasım 2018 12:37

'Krizin faturasını krizi yaratanlar ödesin'

Bandırma'da sendikalar ve siyasi partiler ekonomik krizin faturasını işçi emekçiler ödetilmek istenmesine karşı mücadele çağrısı yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Bandırma'da ekonomik krizin emekçilerin omuzlarına yüklenilmesine tepki gösteren sendikalar ve siyasi partiler Bandırma Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi.

Bandırma Emek Platformu adına yapılan basın açıklamasında "Yeni Ekonomi Programı"ndaki göstergelerin "kriz yok" söylemini boşa çıkardığına dikkat çekildi.

Küçük bir azınlığın borcunun, zamlarla, adaletsiz vergilerle, işsizlik tehdidiyle halkın sırtına yıkılmak istendiğine dikkat çekilen açıklamada AKP iktidarının işçi ve emekçilerin kazanılmış haklarına yönelik saldırılarıyla sermaye yanlısı tutumuna vurgu yapıldı. Açıklama krizin faturasının işçi ve emekçilere yüklenmesine ve krizin asıl sorumlularına karşı birlik ve mücadele çağrısı yapılarak sonlandırıldı.

Basın açıklamasına DİSK-Gıda İş, DİSK/Genel-İş, DİSK/Emekli-Sen, Eğitim Sen, Eğitim İş, SES, BES ile EMEP, CHP, İYİ Parti ve DSP üyeleri katılım gösterdi. (Bandırma/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

TSK ve ABD üçüncü ortak devriye faaliyetine başladı

SONRAKİ HABER

AP’de iklim toplantısı: Siyanürle altın aramaya karşı birlikte mücadele çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa