14 Kasım 2018 21:15

KESK’in oturma eyleminde miting için çağrı yapıldı

İzmir’de KESK üyeleri, ihraçlara karşı düzenlenen oturma eyleminde, krize karşı düzenlenecek mitinge katılım çağrısı yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

KESK Şubeler Platformu ihraçlara karşı yaptıkları oturma eylemlerinin 79. haftasında İzmir' de 17 Kasım tarihinde yapacakları kriz karşıtı bölge mitingine çağrı yaptı.

Karşıyaka İskele karşısında bir araya gelen KESK İzmir Şubeler Platformu ihraçlara karşı oturma eylemlerinin 79. haftasında basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen de katıldı.

'Direne direne kazanacağız’, ‘KHK’ler gidecek biz kalacağız, faşizme karşı omuz omuza’ sloganlarının atıldığı basın açıklamasında açıklamayı Eğitim Sen 2 No'lu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç okudu. Kılıç, “Dün TBMM önünde SGK ile anlaşmalı hastanelerde çalışmalarını engelleyen yasa tasarısını protesto eden KHK ile ihraç edilen iki hekim arkadaşımızın gözaltına alınmasını kınıyoruz. Yüreklice ve onurluca işlerini geri alma mücadelelerini de alkışlıyoruz” diyerek sözlerine başladı.

Sendikaları hedef alan baskılar sürse de mücadelelerinin her gün biraz daha büyüdüğünü belirten Kılıç, OHAL Komisyonunun lağvedilmesini KHK ile ihraç edilen tüm emekçilerin işlerine iade edilmesini; hukuksuzluğa imza atanların yargılanmasını istedi.

KRİZE KARŞI MİTİNGE DAVET

Kılıç son olarak krize ve tek adam rejimine karşı 17 Kasım'da yapacakları İzmir bölge mitingine çağrı yaparak, “Krize ve tek adam rejimine karşı haydi birlikte mutfaktaki yangını söndürmeye diyerek bütün İzmir halkını saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanındaki mitinge katılmaya davet ediyoruz” dedi.

KESK İzmir Şubeler Platformu basın açıklaması öncesi ise Karşıayaka çarşı girişinde yoksulluğa, işsizliğe güvencesizliğe taşeronlaşmaya, iş cinayetlerine karşı bildiri dağıtıp 17 Kasım’daki mitinge çağrıda bulundu. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Boğaziçi Elektrik borcu nedeniyle cami elektriğini kesti

SONRAKİ HABER

Annelere ücretsiz ulaşım Sayıştay onayını bekliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...