13 Kasım 2018 15:49

HDP Eş Genel Başkanı Buldan ve üç vekil hakkında fezleke düzenlendi

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve Milletvekilleri İmam Taşçıer, Alican Önlü ve Berdan Öztürk milletvekili hakkında fezleke düzenlendi.

Fotoğraf: HDP Basın Bülteni

Paylaş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Buldan ile milletvekilleri İmam Taşçıer, Alican Önlü ve Berdan Öztürk hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" iddiasından düzenlediği fezlekeleri TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderdi. 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre Başsavcılık, HDP İstanbul Milletvekili ve Eş Genel Başkanı Buldan hakkında 21 Haziran 2018'de Siirt Cumhuriyet Meydanı'ndaki konuşması, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer hakkında sosyal medya hesabından 24 Mayıs 2018'deki paylaşımları ile 8 ve 9 Eylül 2018'de Diyarbakır'da yaptığı konuşmalar, Dersim Milletvekili Alican Önlü hakkında 21 Mart 2018'de Dersim'deki Newroz etkinliğinde yaptığı konuşma, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk hakkında da 21 Mart 2018'de Ağrı'daki Newroz etkinliğinde yaptığı konuşma nedeniyle fezlekeler hazırladı. 

Fezlekeler, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM'ye iletilmek üzere Adalet Bakanlığına gönderildi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Tehdit edilen müzisyen Lermi’ye büyük destek

SONRAKİ HABER

ABD Venezuela'ya ait 15 uçağı kara listeye aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...