13 Kasım 2018 13:58

Meteorolojiden sel ve buzlanma uyarısı

Meteroroloji yarın bazı bölgelere kuvvetli yağmur, sağanak ve buzlanma uyarısında bulundu.

Fotoğraf: Mustafa Suiçmez/DHA

Paylaş

Türkiye'nin güneydoğusunda yarın kuvvetli yağmur ve sağanak, doğu kesimlerinde ise yağmur, karla karışık yağmur, kar ve buzlanma tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın ülkenin güneydoğu kesimlerinde meydana gelecek yağışların Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Batman, Siirt, Şanlıurfa'nın ve Elazığ'ın doğusunda kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerden ve vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmaları isteniyor. 

Bölgede yarından itibaren meydana gelecek yağışların Erzurum, Bayburt ve Gümüşhane'de kar, Bingöl, Bitlis, Muş, Erzincan'ın ve Dersim'in doğusunda yağmur ve karla karışık yağmur, bin 500 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde olması öngörülüyor.

Karadeniz ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye çevreleri ve Kırklareli'nin kıyı kesimlerinde de yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 kilometre/saat) esmesi öngörülüyor. (HABER MERKEZİ)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kürt Dili çalıştayının sonuç bildirgesi açıklandı

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa