12 Kasım 2018 19:09

‘Krizin faturasını yaratanlar ödesin’

İstanbul Beylükdüzü’de ‘Krizin faturasını krizin yaratanlar ödesin’ başlıklı panel düzenlendi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İstanbul’da Beylikdüzü Barış ve Demokrasi Güçleri, “Krizin faturasını krizi yaratanlar ödesin” konulu panel gerçekleştirdi. Panele Evrensel Gazetesi yazarı Bülent Falakoğlu ile Tüm Sağlık Sen eski genel başkanı Fevzi Gerçek konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye’de ağustos ayında başlayan kur, faiz enflasyon şokunun Ekim ayı itibariyle krize yani ekonomik küçülmeye  dönüştüğünü vurgulayan Bülent Falakaoğlu, hükümetin üç yıllık Yeni Ekonomi Programı ile krizi halka fatura edeceğini ilan ettiğini söyledi.

Falakaoğlu, krizin faturasını krizi yaratanlara ödetecek güçlerin şu an için örgütsüz ve dağınık olmasının Bir dezavantaj oluştursa da, iktidarın yıllardır sürdürdüğü ekonomik programın çökmüş olmasının yarattığı avantajların olduğuna işaret etti.

Her geçen gün krizin daha çok belirgin hale geldiğini belirten Fevzi Gerçek ise “Açıklanan enflasyon ile gerçek enflasyon arasında ciddi farkın olduğunu söyleyen Gerçek “ Bugün enflasyon yüzde 40’lara ulaştı. Finans kapital elini yastık altlarımıza kadar soktu. Krizi yaratanlar bizmişiz gibi her şeyimize göz diktiler” dedi.

Krizi yaratanlara krizin faturasını ödetecek tek gücün işçi sınıfı olacağını vurgulayan Gerçek, örgütlü mücadele ile krizin aşılacağını belirtti. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul Havalimanı işçilerinin taleplerine içtüzük engeli

SONRAKİ HABER

Tokat'ta Yazmacılar Çarşısı'nda yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...