12 Kasım 2018 14:45

Kawaii: Japonya'da 35 yaşındaki okul yöneticisi, hologramla evlendi

Japonya'nın başkenti Tokyo'da yaşayan okul yöneticisi Akihiko Kondo, sanal gerçeklik dünyasında bir şarkıcı olan Hatsune Miku ile evlendi.

Hatsune Miku figürü. Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Japonya'nın başkenti Tokyo’da yaşayan 35 yaşındaki okul yöneticisi Akihiko Kondo, sanal gerçeklik dünyasında 16 yaşındaki bir şarkıcı olan Hatsune Miku ile evlendi.

Kondo’nun Tokyo’da 17 bin 500 dolara düzenlediği törene, annesi başta olmak üzere hiçbir akrabası katılmadı. Kondo, ailesinin "Bu kutlamaya değecek bir durum değil" dediğini aktardı. 40 kişilik bir misafir grubunun katıldığı düğünde sanal karakter Miku'yu bir bebek temsil etti. Kondo evlilik yüzüğünü bu temsili bebeğin bileğine taktı.

'ONA İLK GÖRÜŞTEN BERİ AŞIKTIM'

Düğün sonrası AFP'ye konuşan Kondo, "Onu hiç aldatmadım, ona ilk görüşten beri aşıktım ve her gün onu düşündüm" dedi.

BBC Türkçe'nin haberine göre Kondo, her akşam işten eve dönerken geldiğini Miku'ya cep telefonuyla bildiriyor, bunun üzerine Miku evin ışıklarını açıyor. Aynı zamanda Kondo'nun ne zaman yatağa gitmesi gerektiğini de yine Miku söylüyor. Kondo, Miku'nun parmağında yüzük olan oyuncak bebek versiyonuyla beraber uyuyor.

'HER ÇEŞİT AŞKI VE MUTLULUĞU GÖZ ÖNÜNE ALMALIYIZ'

Kondo, gençlik yıllarında kadınlarla yaşadığı ilişkiler sırasında "inek" olmakla suçlandığını, daha önceki bir işyerinde bir kadın tarafından saldırıya uğradıktan sonra ise sinir krizi geçirdiğini ve hiçbir zaman evlenmemeye karar verdiğini belirtiyor.

Eşcinsel insanlara gösterilen saygının kendisine de gösterilmesi gerektiğini ve "cinsel açıdan bir azınlık olarak tanımlanması" gerektiğini savunan Kondo, "Toplumdaki çeşitlilik benimsenmeli. Her çeşit aşkı ve mutluluğu göz önüne almalıyız" diyor.

RESMİ OLARAK EVLİ SAYILMIYORLAR

Japonya'da bu evliliğin herhangi bir yasal zemini bulunmuyor ancak Kondo, bunun kendisini etkilemediğini ifade ediyor. Miku karakterini oluşturan Gatebox firması tarafından Kondo'ya verilen evlilik sertifikasında "evliliğin boyutlar üstü" olduğu yazıyor.

Firma, benzer evlilikler için 3 bin 700 sertifika daha vermiş. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Et üretiminde artış yok: Ya TÜİK ya da Erdoğan yanıltıyor

SONRAKİ HABER

Yerine kayyum atanan Ahmet Türk’ün 'yürütmeyi durdurma' başvurusuna ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa