12 Kasım 2018 14:46

HDP'den Kılıçdaroğlu-Türk görüşmesi yorumu: Biz de sonradan öğrendik

HDP'den Kemal Kılıçdaroğlu-Ahmet Türk görüşmesine dair yapılan açıklamada 'Biz de sonradan öğrendik' denildi.

HDP logo

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Kürt siyasetinin deneyimli ismi Ahmet Türk arasında yapılan Ankara'daki görüşmeye dair bir açıklama da HDP'den geldi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, görüşmeyle ilgili partinin yetkili kurullarında alınmış bir karar olmadığını, kendilerinin de görüşmeyi sonradan öğrendiğini söyledi.

T24'ten Hülya Karabağlı'ya konuşan Kurtulan, “Bu görüşme partinin yetkili kurullarında alınmış, önceden planlanmış bir görüşme değil. Sonrasında görüşme olduktan sonra öğrendiğimiz bir durum. Görüşmeyi yapanlar yalanlamadığına göre, demek ki böyle bir durum oluştu. İçeriği, kapsamını biz de bilmiyoruz" dedi.

KILIÇDAROĞLU-TÜRK GÖRÜŞMESİ

Milliyet gazetesi yazarı Talat Atilla, 8 Kasım'da Ankara'daki beş yıldızlı bir otelde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Kürt siyasetçi Ahmet Türk'ün gizlice buluştuğunu yazdı. Atilla'nın iddiasına göre buluşmada bir medya patronu da vardı. Toplantıda yerel seçimde ortak hareket edebilmenin imkanlarının konuşulduğu, Türk'ün "Tabanımızın oy vereceği isimler koyabilirseniz demokratik mutabakat olabilir. Mesela Ankara’da Mansur Bey’e(Yavaş) tabanımız sıcak bakmaz! İstanbul’da bazı kritik ilçelerde de CHP listelerinden Kürt seçmene yakın isimlerle sonuç alınabilir!" dediği iddia edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Halk toplantıya katılmadı, şirket bölgeden ayrılmak zorunda kaldı

SONRAKİ HABER

Gülistan Doku’ndu, biz döküldük: Kıyıya vuran gerçekler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...