Enerjisa binanın elektriğini kesti, 78 yaşındaki adam asansörde kaldı

Kadıköy'de bir binanın Enerjisa'ya olan fatura borcu yüzünden elektriği kesildi, 78 yaşındaki adam 1 buçuk saat boyunca asansörde mahsur kaldı.

12 Kasım 2018 12:01
Paylaş

Kadıköy'de bir apartmanın enerji firması Enerjisa'ya olan fatura borcu nedeniyle gelen ekiplerce elektriği kesildi. Bu sırada asansörde bulunan 78 yaşındaki adam, yaklaşık 1 buçuk saat mahsur kaldı.

DHA'da yer alan habere göre, Kadıköy Kozyatağı'da bulunan 7 katlı apartmanda meydana gelen olayda, elektrik faturasının zamanında yatırılmaması nedeniyle asansör ve merdiven elektriği, Enerjisa'dan gelen ekip tarafından mühürlenerek kesildi. Bu sırada asansörde bulunan 78 yaşındaki Nurettin Akalın isimli adam, elektrik kesilince mahsur kaldı. Apartmanda yaşayanlar asansörde mahsur kalan Akalın'ı kendi çabalarıyla kurtarmaya çalışırken bir yandan da enerji şirketi Enerjisa'yı aradı.

SONUÇ ALINAMADI, TAMİRCİ ÇAĞRILDI

Şirket yetkililerinin, prosedür gereği binanın elektriğinin borç ödendikten sonra verileceğini söylemeleri apartmanda yaşayanların tepkisine yol açtı. Görüşmeden sonuç alınamaması üzerine asansör firmasından teknik ekip çağrıldı. Yaklaşık 1 buçuk saat asansörde mahsur kalan yaşlı adam, asansör firmasından gelen teknik ekibin çalışmalarıyla kurtarıldı. Mahsur kalan Nurettin Akalın, asansörden çıktıktan sonra "Ben biner binmez kapı kapandı. 1 buçuk saattir içerideyim" dedi.

'PARA, CANDAN DAHA MI ÖNEMLİ!'

Yaşlı adamın asansörden kurtarılması için büyük çaba harcayan Tarık Alkış, "Beni aradılar, asansörde bir amcamız mahsur kalmış. 'Elektrikler ne zaman kesildi?' dedim 'Daha 5 dakika oldu' dediler. Hemen Enerjisa'yı aradık. Elektriğimiz borçtan dolayı kesilmiş. 'Borç ödenmeden açılmaz' dediler. 'Bunun prosedürü yok mu? Kesim işlemi yaparken kontrol yapılmaz mı? İçeride insan var mı yok mu bakılmaz mı?' diye sorduk. Daha kötü bir sonuç da doğabilirdi" dedi.

Enerjisa'nın tutumuna tepki gösteren yurttaşlar "Para mı önemli, insan sağlığı mı önemli? Sadece asansörde mahsur kalan adamın çıkması için kısa süreli elektrik vermelerini istedik, yapmadılar" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Zümrüt hapishanesi!

SONRAKİ HABER

ABD Senatosu, "Trump için hızlı bir yargı süreci" öngörüyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...