12 Kasım 2018 07:39

Meteorolojiden soğuk hava ve kar uyarısı

Yeni haftanın hava durumu raporuna göre soğuk havalar yurdun büyük çoğunluğunda etkili olacak. Meteorolojiden kar uyarısı da yapıldı.

Fotoğraf: Google Street View

Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayımladığı hava durumu raporuna göre soğuk havalar bu hafta yurt genelinde etkisini gösterecek.

Salı günü Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı beklenirken Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Marmara bölgesinin bazı illerinde sağanak uyarısı yapıldı.

Pazartesi günü Karadeniz Bölgesi'nde etkili olacak sağanak yağışın cuma gününe kadar tüm yurdu etkisi altına alacağı belirtildi.

Salı günü Bayburt, Erzurum, Kars ve Ardahan'a kar yağması bekleniyor, Ege ve Akdeniz bölgelerinde güneşli havanın süreceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, havanın bugün Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli ve Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Cuma günü yurdun büyük bölümü soğuk havanın etkisinde. Birçok ilde kar ve sağanak etkili olacak. Hafta boyunca Doğu Anadolu illerinde etkili olan kar yağışının perşembe ve cuma günleri Bolu'ya da uğraması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Filistinli gruplar: Gazze'de ateşkes sağlandı

SONRAKİ HABER

Aile hekimleri uyardı: Aşı karşıtı söylem ve yayınlar toplum sağlığını tehdit ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa