11 Kasım 2018 20:17

EMEP Gebze İlçe örgütü: Krizin faturasını ödemiyoruz

Emek Partisi Gebze İlçe örgütü 'Krizin faturasını ödemiyoruz. İş, ekmek, özgürlük istiyoruz' talebiyle kent meydanında stant açtı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Emek Partisi Gebze İlçe Örgütü, “Krizin faturasını ödemiyoruz. İş, emek, özgürlük İstiyoruz” talebiyle Gebze Kent Meydanı’nda stant açtı. Emek Partisi’nin merkez yayını olan “Emeğe Sesleniş” adlı bülteni dağıtan Emek Partisi üyeleri, Gebze’de birçok fabrikadan mektuplar ve haberlerin de yer aldığı Gebze Bültenini dağıttı.

“İşten atmalar durdurulsun ve bütün emekçilere iş güvencesi sağlansın” çağrısında bulunan Emek Partisi üyeleri, “Artan enflasyon karşısında eriyen ücretler iyileştirilsin ve herhangi bir ücret kaybına izin verilmeden çalışma saatleri düşürülsün. Asgari ücret vergiden muaf tutulsun. Temel tüketim mallarına yapılan zamlar durdurulsun, fiyatlar dondurulsun” gibi taleplerin hayata geçmesi için işçileri birlik olmaya çağırdı. Halkın yoğun ilgisi olduğunu kaydeden Emek Partisi üyelerine, vatandaşlar bildiriyi dağıtarak eşlik etti. 

Emek Partisi üyeleri, “Krize karşı mücadele de patronlardan ve hükümetten bir beklenti olmamalı. İşçiler ancak kendi içinde birliklerini kurarsa, işten atmalar gibi yaşanan sıkıntılara karşı koyabilirler.  Bugün işçiler, emekçiler krizin faturasını ödemek istemiyorsa birlik olmak zorunda” dedi.

İzmir ve Gebze’de yaşanan işçi mitinglerinin bu açıdan önemli olduğunu kaydeden Emek Partisi üyeleri, “Krizi işçilerin sırtına yıkılmasına karşı mücadelede bu bir başlangıç. Partimiz tüm bu süreci dikkatle izleyecek ve üzerine düşen görevlerini yerine getirecektir. İşçiler ve emekçilerin birliği için çalışmalarımız devam edecek” dedi. (Gebze/EVRENSEL)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sivas'ta inşaatta iskele çöktü: 4 işçi yaralı

SONRAKİ HABER

Cinsel istismar sanığı "yeterli delil yok" denilerek serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...