10 Kasım 2018 13:15

Galatasaraylı Rodrigues ve Donk'a verilen cezalar onandı

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe maçında çıkan olaylar sebebiyle Galatasaraylı Garry Rodrigues ve Ryan Donk'a verilen cezaları onadı.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Galatasaray'ın Garry Rodrigues ve Ryan Donk'la ilgili itirazını reddetti. Fenerbahçe maçı sonrası çıkan olaylar sebebiyle Donk'a 6, Rodrigues'e 3 maç ceza verilmişti.

Tahkim Kurulundan yapılan açıklamada şöyle:

"Galatasaray Sportif Sınai Ticari Yat. A.Ş.'nin futbolcuları Garry Mendes Rodrigues, Ryan Henk Donk ile ilgili PFDK'nın 08.11.2018 tarihli E. 2018-2019/283 K.2018-2019/360 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

Galatasaray Sportif Sınai Ticari Yat. A.Ş.'nin futbolcusu Garry Mendes Rodrigues'in rakip takım futbolcusuna yönelik saldırıda bulunması nedeniyle FDT'nin 44/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca 5 resmi müsabakadan men ve 13.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasına, olayın oluş şekli dikkate alınarak FDT'nin 8. maddesinin uygulanması suretiyle neticeten ve takdiren uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 7.800,00 TL para cezası ile cezalandırılmasındasübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

Galatasaray Sportif Sınai Ticari Yat. A.Ş.'nin futbolcusu Ryan Henk Donk'un rakip takım futbolcusuna yönelik saldırıda bulunması nedeniyle FDT'nin 44/1-a ve 35/4. maddeleri uyarınca 6 resmi müsabakadan men ve 15.600,00 TL para cezasıile cezalandırılmasına, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir." (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gazeteci Nazlım’ın evine giden polis aileyi tehdit etti: Tepenizdeyiz

SONRAKİ HABER

Gazeteci Canan Coşkun ve Belgeselci Kazım Kızıl, Giresun'da gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa