10 Kasım 2018 09:51

Edip Akbayram: Cumhurbaşkanlığından teklif gelse kabul etmem

Edip Akbayram, Türkiye'nin bugüne kadarki en baskıcı yönetimiyle karşı karşıya olduğunu söyledi, 'Cumhurbaşkanlığından teklif gelse kabul etmem' dedi.

Fotoğraf: Instagram(@edipakbayram_)

Paylaş

Sanatçı Edip Akbayram, Cumhurbaşkanlığından bir görev teklif edilmesi halinde kabul etmeyeceğini söyledi. Akbayram, "Onlar sarayın içindedir, ben dışındayım. Sarayın dışındaysam, ben bu toplumun içindeyim" dedi.

Edip Akbayram, Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'in sorularını yanıtladı.

'BU KADAR BASKICI BİR YÖNETİMİ HİÇ GÖRMEDİM'

"Dünden bugüne baktığınızda nasıl bir ülke görüyorsunuz" sorusuna yanıt veren Akbayram, "Darbeler, tutuklanmalar, gözaltılar, beş yıl çalışma yasağı. 69 yaşındayım. Neler gördüm. Ama hep aynı Edip Akbayram'dım" dedikten sonra şöyle devam etti: "Politikacının yaşamının ölçüsünü bilmesi lazım. O koltuk kimseye baki değildir, Türkiye'nin tüm siyasi hayatında bu kadar baskıcı bir yönetimi hiç görmedim. Şimdi bu ülkenin tüm yetkilerini bana verseler, önce emekçiye giderim. "Aldığın maaş sana 1 ay yetiyor mu? Sosyalleşebiliyor musun? Bir restorana gidebiliyor musun?" diye sorarım. Doymuş insan, mutlu bir insan miting yapar mı? Karısını öldürür mü?"

'ONLAR SARAY İÇİNDE BEN DIŞINDAYIM'

Akbayram, Çınar'ın "Cumhurbaşkanlığı, Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu atamaları yaptı. Kurul içerisinde sanatçılar da var. Size böyle bir teklifle gelinse kabul eder miydiniz?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Asla. Benim onlarla tek farkım şudur. Onlar sarayın içindedir, ben dışındayım. Sarayın dışındaysam, ben bu toplumun içindeyim. Kabul etmem. Bugüne kadar gelen hiçbir teklifi de etmedim zaten." (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Apple, Türkiye'deki kullanıcılar için iCloud fiyatına zam yaptı

SONRAKİ HABER

EMO Bilim - Akademi - Mühendislik buluşması gerçekleşiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa