Apple, Türkiye'deki kullanıcılar için iCloud fiyatına zam yaptı

Fotoğraf: Dweider/Wikimedia Commons(CC BY-SA 3.0)

Apple, Türkiye'deki kullanıcılar için iCloud fiyatına zam yaptı

Apple, iCloud fiyatlarına zam yaptı. Türkiye'deki kullanıcılar iCloud hizmeti için neredeyse iki katı para ödeyecek.

Apple, bugünden itibaren geçerli olmak üzere iCloud hizmetine zam yaptı. Yapılan zam neticesinde iCloud için kullanıcıların aylık olarak ödediği ücret neredeyse iki kat arttı.

Kullanıcılara yeni fiyatlandırma konusunda e-posta gönderen şirket, mevcut iCloud ödeme planı olanların yenileme dönemi geldiğinde zamlı tarifeden ücret ödemeye başlayacağını kaydetti.

200 GB iCloud saklama alanını halihazırda aylık 11.99 TL ücretle kullanan herkes artık 19.99 TL ödeyerek kullanabilecek.  Aylık 3,99 TL olan 50 GB saklama alanının fiyatı ise 6,49 TL olacak. Yurt dışında ise 200 GB alanı kullanmanın bedeli 2.99 dolar.

iCLOUD SİSTEMİ

iCloud, kullanıcıların fotoğraflarını, belgelerini, telefon rehberini dahil telefondaki her şeyini 'bulut'a yedeklemesini sağlıyor. Yani kullanıcılar bilgisayar başına geçip iTunes'u kullanarak kendileri yedekleme yapmakla uğraşmıyor, iPhone ve iPad'ler WiFi ile internete girdiğinde otomatik olarak tüm cihazı yedekleyebiliyor. 5 GB iCloud alanını ücretsiz sunan Apple, bu depolama alanını yetersiz bulanlara 50 GB, 200 GB, 1 TB gibi farklı depolama seçeneklerini ücret karşılığnda kullandırıyor. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Kasım 2018 09:44
www.evrensel.net
ETİKETLER AppleiCloud